Iskry Niepodległej w Pruszkowie

Pruszków

Pruszków to jedno z miast na trasie projektu Iskry Niepodległej. Wystawę multimedialną będzie można podziwiać przez trzy dni – od 19 do 21 marca.

Na wystawę Iskry Niepodległej zaprasza Prezydent Miasta Pruszkowa Paweł Makuch. Będzie ona dostępna 19 marca w godz. 10.00-18.00, 20 marca w godz. 15.00-18.00 i 21 marca w godz. 14.00-16.00 na terenie parkingu przy Szkole Podstawowej nr 3.

W projekcie zastosowano unikalne rozwiązania technologiczne, które działają na różne zmysły odbiorców. Na wystawie zostaną zaprezentowane wybitne postaci Polek i Polaków z XIX, XX i XXI wieku. Ich wspólną cechą była chęć zmieniania świata i przekuwanie potencjału na działanie.

Narratorem jest cyfrowa postać, która porusza się po ścianie ekspozycyjnej na specjalnie zaprojektowanym ekranie. Będzie ona opowiadać o dokonaniach wybitnych polskich wynalazców. Co ciekawe, elementy graficzne zostały wykreowane przez sztuczną inteligencję. Doświadczenie wizyty wspiera zaś aplikacja z rozszerzoną rzeczywistością, która pozwala lepiej poznać świat Iskier Niepodległej.

Projekt ISKRY NIEPODLEGŁEJ sfinansowano z budżetu Państwa w ramach środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Mecenasem projektu jest PKN ORLEN. Trasę wspiera Fundacja ORLEN.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 5

5 odpowiedzi na “Iskry Niepodległej w Pruszkowie”

  1. Konfederat pisze:

    A skazany na prace społeczne R.Bąkiewicz przemówi i zaśpiewa Rotę?

  2. Szymek pisze:

    A co ze szkołą im ” Jana pawła 2″ ? Kiedy zmiana patrona? Chyba czas najwyższy to zmienić

  3. Życzliwy pisze:

    Oczami wyobraźni już widzę tłumy ludzi, którzy będą stać w kolejkach do obejrzenia wystawy. „Dobra zmiana” dobrze zdiagnozowała polskie społeczeństwo i wie, że wystarczy dać igrzysk i chleba, a nawet wtedy jak odbiorą wolność, będą na nich głosować. Smutna prawda o Polakach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły