Instytucje kultury bliższe dzięki programowi „Kultura za złotówkę”

Region

Dwukrotnie większy budżet przeznaczono na tegoroczny program „Kulturalna szkoła na Mazowszu”. Dzięki programowi dzieci i młodzież zwiedzą marszałkowskie instytucje kultury.

Program „Kultura za złotówkę” to pomysł Przewodniczącego Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Ludwika Rakońskiego. za do udziału w programie. Jak sam podkreśla – Wciąż jest wiele miejsc do odkrycia. Mazowieckie instytucje kultury rozwijają i zmieniają swoje oferty. Pojawiają się nowe wystawy czy spektakle. Jestem przekonany, że i w tym roku uczniowie znajdą coś dla siebie i na pewno nie będą się nudzić.

Budżet przewidziany na kolejną edycję „Kulturalnej szkoły na Mazowszu” to 12 mln zł. w ramach programu uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych będą mogli zwiedzić marszałkowskie muzea, ale też wziąć udział w koncertach, spektaklach, czy lekcjach muzealnych – a wszystko za symboliczna złotówkę.

120 tys. dzieci od maja 2022 roku odwiedziło marszałkowskie muzea i teatry. Co ciekawe, 10 tys. z nich wybrało się do Otrębus, by podziwiać występy „Mazowsza” i zwiedzić Centrum Folkloru Polskiego w Karolinie. Na liście 28 instytucji do zwiedzenia za złotówkę znalazły się także m.in.
Stacja Muzeum (Muzeum Kolejnictwa – Warszawa Główna), Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie, czy Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie.

Aby skorzystać z biletu za złotówkę, szkoła musi wysłać zgłoszenie o chęci udziału w programie do jednej z 28 instytucji biorących udział w programie. Formularz dostępny jest na stronach instytucji, a także na stronie mazovia.pl w zakładce „Kultura i turystyka”.Program będzie realizowany do końca roku.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.