Informator na Dzień Kobiet

Region

Okoliczne ośrodki kulturalne z okazji Dnia Kobiet przygotowały szereg imprez i spotkań z ciekawymi osobami.

Królowe matki
Spotkanie z Natalią Fiedorczuk i Sylwią Chutnik. To pisarki uhonorowane „Paszportem Polityki”, animatorki, matki, świadome obywatelki. Kobiety, które się wtrącają, i które obchodzi otaczająca je rzeczywistość. Wstęp wolny.
Start: piątek, 3 marca, godz. 19.00
Miejsce: Willa Zagroda, ul. Grodziska 57

Szapołowska i Wilk
W ramach 6. edycji „Miasta Kobiet” odbędzie się spotkanie z Grażyną Szapołowską, polską aktorką teatralną i telewizyjną. Po jego zakończeniu, o godz 17.00 na scenie pojawi się Grzegorz Wilk. Bilety w cenie 15 zł.
Start: niedziela, 5 marca, godz. 16.00
Miejsce: Sala widowiskowa Centrum Kultury

Spotkanie z Beatą Tyszkiewicz
W ramach „Weekendu dla kobiet” Miejska Biblioteka Publiczna i Przedszkole nr 1 zapraszają na spotkanie z ikoną polskiego aktorstwa Beatą Tyszkiewicz. Dama polskiego kina będzie mówiła o swojej karierze, kobiecości i dojrzałości. Spotkanie będzie połączone z promocją trzech książek aktorki: „Nie wszystko na sprzedaż”, „Kocha, lubi i żartuje” oraz „Bajaderka książka kucharska”. Wstęp wolny.
Start: sobota, 11 marca, godz. 17.00
Miejsce: Przedszkole nr 1, ul. Fiderkiewicza 43.

Sonia Bohosiewicz jako Marlin
Znana aktorka wcieli się w legendę amerykańskiego kina, zdradzi sekrety z życia Marlin Monroe, zaczaruje zmysłowym głosem. Wejściówki na niedzielny program w cenie 5 zł dla mieszkanek Milanówkai 25 zł dla panów z miasta-ogrodu oraz osób spoza Milanówka. Bilety do nabycia w Milanowskim Centrum Kultury.  
Start: niedziela. 12 marca, godz. 17.00
Miejsce: Hali sportowa, ul. Królewska 69.

Darcie pierza nie kotów
Spotkanie z ciekawymi mieszkankami gminy. Na specjalnej czerwonej kanapie zasiądą Katarzyna Kosieradzka, Daria Sojka, Bożena Kocot, Agnieszka Palmowska, Krystyna Dąbrowska, Monika Szczepaniak. Wywiady z nimi przeprowadzi dziennikarka Telewizji Polskiej, Kasia Wołkowycka. W drugiej części w monodramie „Kredyt zaufania” Iza Kała wcieli się w profesjonalną trenerkę i prowadzi godzinny kurs rozwoju osobistego, który uruchamia skrywane pod powierzchnią powagi, ogromne źródła śmiechu. Kobiecość, miłość, zazdrość, relacje rodzinne – to tylko niektóre z tematów poruszanych w spektaklu.  
Start: sobota, 4 marca, godz. 18.00
Miejsce: Nadarzyński Ośrodek Kultury, pl. Poniatowskiego 52.

Gdy dziewczyna idzie spać…
Wyjątkowe spotkanie z nadzieją polskiej sceny muzycznej, niezwykle utalentowanym Łukaszem Jemiołą. Wokalista swoim ciepłym głosem już od pierwszych dźwięków przenosi słuchacza w niesamowitą muzyczną podróż, której doskonałymi towarzyszami są perkusja i kontrabas. Bilety w cenie 20 i 15 zł. Sprzedaż w dniu koncertu od godz. 18.00.
Start: sobota, 11 marca, godz. 19.00.
Miejsce: Pałacyk Kasyno.

Poetycko i muzycznie
Poezję Jeremiego Przybory przeczytają Ewa Telega oraz Magdalena Schejbal. Piosenki z „Kabaretu Starszych Panów” zaśpiewa Katarzyna Łochowska przy akompaniamencie Marcina Mazurka. Wstęp wolny.
Start: niedziela, 5 marca, godz. 16.00
Miejsce: MOK „Kamyk”,
ul. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej 5.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.