Informator kulturalny

Region

Co ciekawego czeka nas w regionie w najbliższym czasie? Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Sprawdźcie sami!

Grodzisk Mazowiecki
Festiwal grillowania 

Aromatyczna karkówka, soczysta kiełbasa czy kolorowe szaszłyki – to wszystko znajdzie się na grodziskim Festiwalu Grillowania. Oprócz pysznych potraw nie zabraknie zabawy. Trio Bogdana Wiśniewskiego zadba 
o biesiadny klimat imprezy.
Start: 28 maja, godz. 15.00
Miejsce: Park Skarbków 

Milanówek
Hip-hop w Zielonym Dołku

Kolejna odsłona warsztatów hip-hopowych w Milanówku przed nami. Tym razem w Zielonym Dołku o kulturze Hip-Hop opowie Rufin MC, jeden z najbardziej utalentowanych i utytułowanych MC. 
Start: 21 maja, godz. 14.00
Miejsce: Zielony Dołek

Nadarzyn
Uwolnij garaż

W garażu lub na strychu zalegają stare rzeczy? Nie wyrzucaj ich, tylko zabierz na wyprzedaż organizowaną przez Nadarzyński Ośrodek Kultury. Będzie można kupić, sprzedać, wymienić lub oddać niepotrzebne rzeczy. Dla innych mogą się okazać skarbem.
Start: 21 maja, godz. 9.00
Miejsce: NOK, pl. Poniatowskiego 42

Człowiek w kinie
Nadarzyński Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w Dyskusyjnym Klubie Filmowym. W ramach spotkania wyświetlony zostanie film „O tych, którzy płoną” Morgana Knibbe. Po projekcji członkowie DKF będą rozmawiać o uchodźcach.
Start: 21 maja, godz. 16.00
Miejsce: NOK, pl. Poniatowskiego 42

Opacz
Kolorowy zawrót głowy

W Opaczy będziemy świętować Dzień Dziecka. Na najmłodszych czekać będą liczne atrakcje, zabawy i konkursy. W części artystycznej wystąpią zespoły Czerwone Korale oraz Czerwone Koraliki.
Start: 22 maja, godz. 15.00
Miejsce: Plac Zabaw, Ryżowa 90

Pruszków
Spotkanie z prezydentem

Chcesz dowiedzieć się o planach inwestycyjnych miasta? Ciekawi cię, jak idą przygotowania do miejskich imprez? A może masz pomysł na rozwiązanie jakiegoś problemu komunikacyjnego? Jeśli tak, to wybierz się na spotkanie z prezydentem Pruszkowa Janem Starzyńskim!
Start: 21 maja, godz. 12.00
Miejsce: Przedszkole nr 13, Antka 7

Na śniadanie do parku
W najbliższą sobotę w Parku Kościuszki po raz kolejny będzie można zjeść śniadanie pod chmurką. Nie zabraknie również atrakcji, które umilą czas. Będą animacje, warsztaty, spotkania i konkursy. Zabierz ze sobą koc i wypełniony smakołykami kosz piknikowy. 
Start: 21 maja, godz. 11.00
Miejsce: Park Kościuszki

Przemysłowy Pruszków
Ciekawi cię historia Pruszkowa? Jeśli tak, to koniecznie wybierz się na historyczny spacer ulicami miasta. Tym razem przewodnicy opowiedzą o zakładach przemysłowych, które działały na terenie miasta. Spacer zostanie połączony z warsztatami fotograficznymi, więc warto zabrać ze sobą aparat. 
Start: 21 maja, godz. 14.30
Miejsce: Pałacyk Sokoła

Dni Pruszkowa
Prawdziwe święto muzyki w Pruszkowie. Gwiazdami dwóch majowych wieczorów będą: Akcent, Doda i Enej. Nie zabraknie atrakcji, konkursów oraz imprez towarzyszących. 
Start: 28-29 maja, godz. 12.00
Miejsce: Park Kościuszki

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.