Informator kulturalny

Region

Szukasz ciekawego wydarzenia na najbliższe dni? Zajrzyj do naszego Informatora kulturalnego!

Bukartyk zaśpiewa w Nadarzynie
Nadarzyńskim Ośrodku Kultury wystąpi Piotr Bukartyk. Artysta zaprezentuje piosenki z najnowszej płyty „O zgubnym wpływie wyższych uczuć”. W latach 80. Piotr Bukartyk zaczął występować na turniejach poezji śpiewanej. W latach 90. Bukartyk dwukrotnie zaprezentował się na festiwalu w Opolu. Na swoim koncie ma wiele płyt, komponował także dla innych wokalistów m.in. Mieczysława Szcześniaka.   
Start: 15 października, godz. 19.00
Miejsce: NOK 
Bilety: 30-40 zł

Półki do spółki
Jeśli przeczytałeś już wszystkie książki z domowej biblioteki i szukasz nowych tytułów, to koniecznie wybierz się na wymianę książek. Weź te pozycje, które nie przypadły ci do gustu i wymień na inne. Zamiana odbywa się na zasadzie sztuka za sztukę. Zasady i regulamin wymiany są dostępne na stronie www.mozesz.org.pl
Start: 14 października, godz. 13.00
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna 

Okupacja niemiecka w filmie
Pruszkowskie Muzeum Dulag 121 zaprasza na wykład inaugurujący cykl „Przystanek Historia”. Prelekcje poprowadzi prof. Jerzy Eisler, dyrektor IPN w Warszawie i opowie o okupacji niemieckiej w powojennej polskiej kinematografii. Czy, i ewentualnie w jakim zakresie film fabularny stanowi źródło historyczne? Czy film historyczny jest źródłem dla czasów współczesnych jego powstania czy też dla epoki prezentowanej na ekranie? Odpowiedzi na te i inne pytania uzyskamy w czasie wykładu
Start: 16 października godz. 18.00
Miejsce Muzeum Dulag 121

Recital Piotra Machalicy
Raszyńska publiczność wysłucha koncertu „Piaskownica”. – Zbiór tekstów Jana Wołka o gorzkiej świadomości życia, miłości i przemijaniu napisanych specjalnie dla artysty. Wszystko co znajdujemy w tekstach ma swój wyraz w brzmieniu za sprawą wybitnych kompozytorów: Jerzego Satanowskiego, Janusza Strobla, Janusza Grzywacza i Wojciecha Borkowskiego. Piotrowi Machalicy towarzyszyć będą muzycy: Wojciech Borkowski, Piotr Maślanka, Paweł Stankiewicz, Maciej Szczyciński – informują organizatorzy.
Start: 19 października godz. 19.00
Miejsce: Centrum Kultury Raszyn
Bilety: 25-50 zł

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.