Informator kulturalny

Pruszków

Weekend w naszych regionie zawsze obfity jest w wydarzenia kulturalne. Nie masz planów na sobotę i niedzielę? Sprawdź nasz informator, może znajdziesz coś dla siebie!

BRWINÓW
Targ przydasiów

Przejrzyj szafy i półki, pozbieraj nietrafione prezenty, koraliki, wazoniki lub książki i zabierz na Targ Przydasiów. Rzeczy, które dla ciebie są nieprzydatne, dla innych mogą okazać się skarbem. A jeśli szukasz ciekawych przedmiotów do wystroju domu, to koniecznie wybierz się na „targowisko”.
Start: 23 października, godz. 10.00
Miejsce: Park Miejski

GRODZISK MAZOWIECKI
T/Aboret w Poczekalni PKP
Poczekalnia Przestrzeń Kulturze Przyjazna zaprasza na ciekawy koncert. Gościem wieczoru będzie zespół T/Aboret. 4 osoby, 13 instrumentów, 1 opowieść i niebywałe ethno jazzowe kompozycje – tak w skrócie można opisać ten zespół. To trzeba usłyszeć.
Start: 22 października, godz. 18.00
Miejsce: Poczekalnia PKP, Dworzec kolejowy

MICHAŁOWICE
Szachy Wikingów
Jeśli jeszcze nie graliście w Szachy Wikingów, to w weekend będziecie mogli poznać tę grę. Jej celem jest, podobnie jak w szachach, wyeliminowanie króla. Jednak tu plansza do gry i zasady są zupełnie inne i angażują całą rodzinę! Do gry wystarczy równa powierzchnia 5×8 metrów, ale można ją dostosowywać do wieku czy zdolności zawodników. Spróbujecie?
Start: 22 października, godz. 14.00
Miejsce: Szkoła Podstawowa w Michałowicach

MILANÓWEK
Otwieramy drzwi Walerii
Przed nami czwarte już spotkanie w Willi Waleria. Tematem weekendowych spotkań będzie moda. W sobotę będzie można oglądać wystawę ubrań zaprojektowanych przez mieszkanki Milanówka. O godz. 18.00 odbędzie się trzecie spotkanie z cyklu „Wokół jednego dzieła sztuki”. Na niedzielę zaplanowano pokaz mody pod hasłem „Spódnica”.
Start: 22 października, godz. 14.00, 23 października, godz. 16.00
Miejsce: Willa Waleria

NADARZYN
„Podejrzana osoba”
Nadarzyński Ośrodek Kultury zaprasza na komedię w jednym akcie. Chorobliwie zazdrosny mąż, podejrzana o zdradę żona, wścibski służący – to wszystko składa się na świetną komedię. Sztukę Stanisława Dobrzańskiego „Podejrzana osoba” zaprezentują aktorzy z debiutującej na scenie grupy teatralnej To masz Teatr.
Start: 22 października, godz. 18.00
Miejsce: Nadarzyński Ośrodek Kultury

PIASTÓW
Półki do spółki
Jeśli przeczytałeś już wszystkie książki z domowej biblioteki i szukasz nowych tytułów, to koniecznie wybierz się na wymianę książek. Weź te pozycje, które nie przypadły ci do gustu i wymień na inne. Zamiana odbywa się na zasadzie sztuka za sztukę.
Start: 22 października, godz. 12.00
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna

PODKOWA LEŚNA
Kwintet Camerata w Stawisku
W ramach festiwalu „Muzyczne Konfrontacje” w Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów wystąpi Krzysztof Herdzin oraz Kwintet Camerata.
W programie koncertu: muzyka Juliusza Zarębskiego i Henryka Mikołaja Góreckiego oraz Béli Bartóka – „Tańce rumuńskie” i Johannesa Brahmsa – „Tańce węgierskie” (Epilog poświęcony 60. Rocznicy Powstania Węgierskiego 1956).
Start: 23 października, godz. 17.00 Miejsce: Muzeum
im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów

PRUSZKÓW
Jagodziński w MSHM
Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego zaprasza na kolejną odsłonę cyklu „Koncerty jesienne”. Tym razem w oranżerii odbędzie się recital fortepianowy Andrzeja Jagodzińskiego. W programie usłyszymy jazzowe aranżacje pod szyldem „Chopin i muzyka polska”. Bilety w cenie 30 zł.
Start: 22 października, godz. 19.00
Miejsce: Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego

Poranek teatralny dla dzieci
Miejski Ośrodek Kultury „Kamyk” zaprasza małych mieszkańców Pruszkowa na przedstawienie. Na scenie MOK zobaczymy aktorów  z krakowskiego Teatru Maska w sztuce „Warzywa i owoce mają czarodziejskie moce”. Po spektaklu przewidziane są animacje dla dzieci „Tropem rycerskiej przygody”. Bilety 5 zł
Start: 23 października, godz. 12.00
Miejsce: Miejski Ośrodek Kultury „Kamyk”

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.