Informator kulturalny

Region

Sprawdź, co ciekawe będzie działo się w regionie w najbliższych dniach.

PRUSZKÓW

Sobota z prezydentem 
Kolejna odsłona cyklu spotkań prezydenta Jana Starzyńskiego z mieszkańcami. Będzie to okazja, aby porozmawiać 
o najważniejszych dla miasta sprawach, zadać pytania, wspólnie zastanowić się nad rozwiązaniami. 
Start: 18 czerwca, godz. 12.00
Miejsce: sala koncertowa Pałacyku Sokoła, ul. Kościuszki 41

„Warsztaty kolejowe”
Kolejny spacer dla miłośników historii miasta. Poprowadzi go Szymon Kucharski, który opowie o najważniejszych miejscach i zabytkach Pruszkowa. 
Start: 19 czerwca, godz. 12.00
Zbiórka: Muzeum Dulag 121, ul. 3 Maja 8a

Spacer śladami historii 
„Żydowski Pruszków” – na wspólną przechadzkę pod takim hasłem zaprasza Muzeum Dulag 121 i Stowarzyszenie Forum Pruszków. Spacer poprowadzi go historyk Marian Skwara, autor publikacji „Historia Pruszkowa do 1945 roku” i „Pruszkowscy Żydzi”.
Start: 18 czerwca, godz. 12.00
Zbiórka: Pruszków, ul. Stalowa 3

Wystawa i parada zabytkowych motocykli
Perełki dawnej motoryzacji będzie można podziwiać na pruszkowskim placu Jana Pawła II. Zabytkowe maszyny wyruszą też na rundę honorową ulicami: Kościuszki, Sienkiewicza, Staszica, Powstańców, Pogodną, Prusa, Armii Krajowej, Lipową, Kraszewskiego, Prusa. 
Start wystawy: 19 czerwca, godz. 14.00, Parada o godz. 17.00
Miejsce: pl. Jana Pawła II

Pruszkowskie Wianki
Tradycyjna coroczna zabawa dla mieszkańców w Parku Potulickich! Zawody kajakowe, pokazy akrobatyki, ratownictwa medycznego, sztuk walki, ścianka wspinaczkowa, strzelnica, konkurs na najładniejszy wianek i poszukiwanie kwiatu paproci. Po południu zabawa taneczna na dechach.
Start: 19 czerwca, godz. 12.00
Miejsce: Park Potulickich

GRODZISK MAZ.

Marsz „Różni a równi”
Czyli pochód promujący akceptację niepełnosprawności intelektualnej, fizycznej i psychicznej. Uczestnicy wspólnie przejdą spod pomnika Józefa Chełmońskiego przez grodziski deptak do Parku Skarbków.
Start: 18 czerwca, godz. 14.00
Zbiórka: pomnik przy ul. 11 Listopada

Piknik z psem
Masa atrakcji dla miłośników czworonogów, w tym pokazy szkolenia i sztuczek, wybory najsympatyczniejszych psów, zawody Top Speed Dog, kiermasz książki, targ, zabawy dla dzieci. 
Start: 19 czerwca, godz. 11.00
Miejsce: Park Skarbków

MICHAŁOWICE

Wystawa starych fotografii   
Na powrót do przeszłości zaprasza gminna biblioteka publiczna. Pod chmurką będzie można podziwiać zdjęcia ukazujące historię Michałowic i na własne oczy przekonać się, jak zmieniły się charakterystyczne miejsca. 
Start: 18 czerwca, godz. 12.00
Miejsce: Michałowice, ul. Raszyńska 34

ŻÓŁWIN

Rodzinny piknik
Konkurs wypieków, pokazy OSP, przejażdżki wozami konnymi i bryczką, ognisko, grill, wata cukrowa i lody, pokaz paralotni i wiatrakowców – to tylko kilka z punktów programu wspólnej zabawy. 
Start: 18 czerwca, godz. 15.00
Miejsce: „Łąka Sołtysa”, ul. Graniczna róg Wilgi

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.