Informator kulturalny

Region

Szukasz pomysłu na ciekawe spędzenie weekendu? W naszym informatorze kulturalnym na pewno coś znajdziesz. Sprawdź!

W zdrowym ciele
W Parku Skarbków odbędzie się wielki Eko Piknik. Będą warsztaty kulinarne dla dzieci, konsultacje z dietetykiem, prezentacja form aktywności fizycznej oraz pokaz mody z tkanin naturalnych.
Start: 11 czerwca, godz. 11.00
Miejsce: Park Skarbków

Jarmark regionalny
Pyszne, bo polskie. Jeśli macie ochotę skosztować regionalnych smakołyków, to nie może Was zabraknąć na Jarmarku. Oprócz smacznych produktów nie zabraknie zabawy. Będzie fotobudka, występy folkowych zespołów, zwiedzanie miasta londyńskim autobusem i koncert Andrzeja Rybińskiego.
Start: 12 czerwca, godz. 11.00
Miejsce: ul. 1 Maja, 
w rejonie Dworca PKP.

FOO w Milanówku
Milanówek otwiera swe ogrody dla zwiedzających. W ramach FOO będzie można zobaczyć m. in. odsłonięcie pierwszej w Polsce miniatury architektonicznej Dworu Lasockich. Pełen program znajdziesz tu.
Start: 10-12 czerwca
Miejsce: Milanówek

Festyn rodzinny
Piastów zaprasza do wspólnego świętowania Dnia Dziecka. Na najmłodszych czekać będą kule wodne, ścianko-zjeżdżalnia, zamek ze zjeżdżalnią, malowanie buziek czy też trampolina. Dorośli będą mogli poćwiczyć celność na strzelnicy paintballowej.
Start: 12 czerwca, godz. 10.00
Miejsce: Stadion Miejski, al. Tysiąclecia 1
 
Podkowiańskie ogrody
W ramach Festiwalu Otwartych Ogrodów będzie można zwiedzić malownicze zakątki Podkowy Leśnej. Festiwal otworzy Ogród Księżycowy z wystawą prac poświęconych rocznicy lądowania na Księżycu autorstwa 157 artystów. Pełny harmonogram FOO tu.
Start: 10-12 czerwca
Miejsce: Podkowa Leśna

Festyn Dzień Osiedla
Odwiedzających czeka wiele atrakcji i niespodzianek, będą występy i konkursy. Z okazji 100-lecia miasta o godzinie 16.30 odbędzie się uroczyste wypuszczenie balonów. 
Start: 11 czerwca, godz. 15.00
Miejsce: SP nr 2, Jasna 2

Na śniadanie do parku
W najbliższą sobotę w Parku Kościuszki po raz kolejny będzie można zjeść śniadanie pod chmurką. Nie zabraknie również atrakcji, które umilą czas. Będą animacje, warsztaty, spotkania i konkursy. Zabierz ze sobą koc i wypełniony smakołykami kosz piknikowy. 
Start: 11 czerwca, godz. 11.00
Miejsce: Park Kościuszki

Fotograficzny pociąg do Pruszkowa
Ciekawi Cię historia Pruszkowa? Jeśli tak, to koniecznie wybierzcie się na historyczny spacer ulicami miasta, który będzie próbą odszukania powiązań historycznych, kulturowych i społecznych okolicznych miejscowości związanych z Pruszkowem. Na trasie spaceru przewidziano bezpłatny przejazd koleją WKD. Miejsce zbiórki: przy Pałacu Sokoła podczas „Śniadania w Parku”. Nie zapomnijcie aparatu!
Start: 11 maja, godz. 11.30
Miejsce: Pałacyk Sokoła (zbiórka)

Pamięć Kresów – Nasze Korzenie
Tematem spotkania będą historie szlacheckich rodów kresowych. Doktor Tomasz Mleczek opowie o skomplikowanym badaniu rodowodów, kim był kniaź i czy jego tytuł oznaczał to samo, co książę oraz dlaczego dawne tytuły zaczęły zanikać. Gość Muzeum Dulag 121 opowie także o tym, skąd wzięła się potęga magnaterii ruskiej. 
Start: 12 czerwca, godz.17.00
Miejsce: Muzeum Dulag 121, ul. 3 maja 8a

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

jacuzzi ogrodowe