Imprezowy zawrót głowy

Region

Jeśli nie macie jeszcze pomysłu na spędzenie nadchodzącego weekendu, to nie macie się czym martwić! W regionie odbędzie się wiele imprez więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Dni Pruszkowa
W tym roku Dni Pruszkowa przygotowano w formie dwudniowego festynu. W sobotę 26 maja impreza wystartuje o godz. 12.00. Miejsce? Jak zwykle w Parku Kościuszki. Na dzieci będą czekać atrakcje w postaci licznych gier i konkursów oraz rozmaitych animacji. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w warsztatach plastycznych czy zabawach tanecznych. Każdy maluch znajdzie tu coś dla siebie. O godz. 16.00 rozpoczną się koncerty. Jako pierwszy na scenie pojawi się zespół Boys. Godzinę później rozpocznie się Gala Discopolowanie. O godz. 19.00 na scenie pojawi się zespół New York. Gwiazdą pierwszego dnia będzie zespół Piersi.

Niedzielna odsłona Dni Pruszkowa rozpocznie się od zmagań sportowych a dokładniej od piątej już edycji Pruszkowskiego Biegu Wolności. Biegacze o godz. 10.00 wystartują ze stadionu Znicz i przebiegną dystans 10 km ulicami miasta. Po sportowych zmaganiach impreza ponownie przeniesie się do Parku Kościuszki. Tam od godz. 12.00 na wszystkie dzieci czekać będą liczne atrakcje. O godz. 15.00 na terenie Pływalni Kapry rozegrane zostaną zawody w ramach Pruszkowskiej Ligi Pływackiej. Natomiast od godz. 16.00 rozpocznie się część koncertowa. Drugi dzień imprezy upłynie przy ostrzejszych dźwiękach. Jako pierwsi na scenie pojawią się artyści z zespołu Avocado. O godz. 17.30 na scenie pojawi się Nocny Kochanek. Następnie zobaczymy zespół Cree. Gwiazdą wieczoru będzie Agnieszka Chylińska. Jej koncert rozpocznie się o godz. 20.30.

Retro Games w Atrium Reduta
W dniach 25-26 maja (godz. 10.00 – 20.00) Atrium Reduta przypomni, jak grało się w czasach, gdy tak dzisiaj powszechne komputery i konsole były marzeniem każdego nastolatka. Uczestnikom wydarzenia „Retro Games” towarzyszyć będą YouTuberzy: Skyen oraz Kubson. Event będzie podzielony na kilka stref. Pokój retro zapewni uczestnikom wirtualny powrót do lat 90., dzięki Flipperom oraz najpopularniejszym konsolom minionej epoki: Commodore, Amiga, Pegasus i Nintendo. By przenieść się w tamte czasy, grafiki zostaną wyświetlone na starych telewizorach kineskopowych. W strefie konsoli ARKADE zaplanowano rozgrywkę m.in. w Metal Slug, Mario Brosa, Donkey Kinga czy Contra. Strefa chillout to czas na odpoczynek, ale i rywalizację – wielki automat ARKADE umożliwi emocjonujące pojedynki w Pacmana.

Pixelowe szaleństwo w CH Janki
W dniach 26-27 maja w godzinach 10.00-20.00 Centrum Janki zaprasza wszystkich miłośników gier komputerowych na wydarzenie z najpopularniejszą grą Minecraft w roli głównej.  „Gaming World – Pixelowe Szaleństwo” to wydarzenie, podczas którego będzie można rozwijać twórcze myślenie, poznawać podstawy programowania poprzez zabawę oraz odkrywać świat 3D, który można stworzyć  w programie MinecraftEdu. Do dyspozycji uczestników wydarzenia będzie pięć specjalnych stref: wiedzy o Minecraft, z goglami VR, programowania Minecraft, strefa kreatywna, gdzie będzie można zmaterializować swoje marzenia z drukarkami 3D oraz wyczarować arcydzieło z użyciem pisaków 3D, strefa zabaw, w której będzie można pograć m.in. w Roblox, Boom Ball czy Lego Worlds, strefa malucha z grami edukacyjnymi, rysowaniem i tworzeniem.

Food Expo
To już kolejne targi organizowane na terenie Ptak Warsaw Expo w Naarzynie. Impreza wystartowała 24 maja i potrwa do soboty 26 maja. I to właśnie w sobotę na odwiedzających będą czekać specjalni goście. Na targach będzie można spotkać Roberta Makłowicza, Pascala Brodnickiego, Agnieszkę Mielczarek, Anikę Ćwiek (finalistka III edycji Masterchef Junior). W piątek i sobotę targowe hale będą otwarte w godz. 10.00 – 17.00.

Dzień Dziecka Bożego w Piastowie
To impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń plenerowych w Piastowie. Dzień Dziecka Bożego, czyli Festyn Rodzinny, tradycyjnie odbędzie się na terenie Parafii Chrystusa Króla Wszechświata. Atrakcji jak zwykle nie zabraknie. Będą gry, zabawy, rodzinne turnieje, warsztaty rękodzieła, dmuchańce i pokazy. Tradycyjnie nie zabraknie loterii charytatywnej. Bawimy się w sobotę od godz. 11.00 do 18.00.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.