Huczne pożegnanie lata

Pruszków

Tej imprezy nie mogłoby zabraknąć. „Żegnaj Lato na rok…” to stały punkt w kalendarzu pruszkowskich wydarzeń kulturalnych. Co roku duże grono mieszkańców spotyka się w Parku Mazowsze na Żbikowie żeby pożegnać lato i wspólnie miło spędzić czas.

Co takiego działo się w minioną niedzielę? Mówiąc jednym słowem – wiele. Początek imprezy zaplanowano na godzinę 12.00. W harmonogramie znalazło się miejsce na gry i zabawy dla najmłodszych oraz pokazy ratownictwa medycznego, wycieczki przyrodnicze, a nawet ognisko! Nie zabrakło też wielu stoisk m.in. z napojami i jedzeniem.

Lecz mimo tych wszystkich ciekawych atrakcji wszyscy czekali na koncerty. To na nich mieszkańcy bawią się świetnie. Jako pierwszy o godz. 15.00 wystąpił Mezo. Wówczas pod sceną można było zobaczyć znaczną liczbę młodych ludzi, ale… nie tylko! Artysta wykonał swoje najbardziej znane utwory, podczas których nie zabrakło rąk uniesionych w powietrze.

Wiele osób czekało na godzinę 16.30, to wtedy rozbrzmiały „luzackie” rytmy reggae. Każdy już wiedział, że śpiewa Kamil Bednarek. To charakterystyczny wykonawca, który posiada oryginalną barwę swojego głosu. Zaistniał podczas trzeciej edycji programu „Mam talent!”. Obecnie na dobre zadomowił się na polskiej scenie muzycznej. Podczas pruszkowskiej imprezy dał popis swoich wokalnych umiejętności.

W końcu nadszedł czas na gwiazdę wieczoru. O godz. 18.00 pod sceną zgromadził się tłum mieszkańców. Wtedy pojawiła się legenda polskiego alternatywnego rocka – Kazik i zespół Kult! Energia podczas tego występu była niesamowita. – Kazik jest jak wino, im starszy tym lepszy! – stwierdził pan Tomasz. Trzeba przyznać, że zespół nie narzekał na brak werwy co potwierdził dwu i półgodzinnym koncertem.

Mimo że impreza była bardzo udana pojawiły się też głosy niezadowolenia. Głównym problemem były przepełnione autobusy komunikacji miejskiej. Jednak każdy kij ma dwa końce i z drugiej strony to tylko potwierdza jak popularne jest wydarzenie „Żegnaj Lato na rok…”.
 

Czekamy na Wasze komentarze. Jak Wam się podobało?

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.