Huczne obchody Święta Niepodległości

Pruszków

Miasta i gminy w naszym regionie organizują obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Szczególnie ciekawie zapowiada się program przygotowany przez pruszkowskie starostwo powiatowe.

W Pruszkowie obchody Święta Niepodległości rozpoczną się o godz. 11.00 od mszy św. w intencji Ojczyzny w Kościele Niepokalanego Poczęcia NMP na Żbikowie. Po je zakończeniu zaplanowano Marsz Niepodległości. Który około godz. 12.00 wyruszy sprzed kościoła. Uczestnicy marszu przejdą ul. 3 Maja do pomnika Tadeusza Kościuszki. – Gorąco zachęcamy wszystkich do zabierania flag i elementów w naszych barwach narodowych! – mówi Maksym Gołoś, starosta pruszkowski.

Przed pomnikiem odbędzie się część oficjalna obchodów z udziałem kompanii honorowej wystawionej przez 38. Sochaczewski Dywizjon Zabezpieczenia Obrony Powietrznej im. Mjr. Feliksa Kozubowskiego.    

To jednak nie koniec. O godz. 13.45 na placu przy Muzeum Dulag 121 rozpocznie się plenerowy koncert Teatru Muzycznego „Od Czapy”, podczas którego usłyszymy utwory i piosenki patriotyczne – zarówno te starsze, jak i współczesne. – Na miejscu rozdawane będą biało-czerwone karty, które przydadzą się wszystkim podwójnie. Będą na nich wydrukowane teksty wykonywanych piosenek, aby wszyscy mogli włączyć się do śpiewu. W trakcie koncertu te same karty posłużą nam do próby zrobienia największej w Pruszkowie biało-czerwonej flagi, którą sfotografujemy z powietrza przy pomocy drona – dodaje starosta

Mieszkańcy, którzy zdecydują się na udział w obchodach będą mieli okazję do zrobienia pamiątkowego zdjęcia z fotomatu. Wszystkie wykonane zdjęcia w kilka chwil pojawią się w wersji cyfrowej w albumie na fanpage’u starostwa na Facebooku.

Z uwagi na fakt, że prognozy pogody nie są zbyt optymistyczne dla mieszkańców przygotowane zostaną ogrzewacze do rąk, a na zgłodniałych czekać będzie strażacka grochówka, którą przygotują strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.