Holi Święto Kolorów wraca do Warszawy

Region

Najbardziej kolorowa impreza w stolicy powraca! Holi Święto Kolorów odbędzie się 29 sierpnia 2020 roku.

Ulubione święto mieszkańców Warszawy obędzie się 29 sierpnia na Stadionie Syrenki. Udział jest darmowy. W programie przewidziano liczne atrakcje m.in. DJ’a z muzyką do zabawy, kolorową watę cukrową, kolorowe okulary, bazooki CO2 czy strefę foodtruck.

Czy jest święto Holi? To hinduistyczne święto radości i wiosny. Obchodzi się je przede wszystkim w Indiach oraz Nepalu i innych regionach świata, głównie wśród Hindusów lub osób pochodzenia indyjskiego. Święto rozpoczyna się przy ognisku Holika, gdzie ludzie zbierają się żeby śpiewać i tańczyć. Następnego dnia rano odbywa się karnawał kolorów, uczestnicy odgrywają pościg polegający na wzajemnym obrzucaniu się kolorowym proszkiem i wylewaniu na siebie kolorowych farb z wodą, podobnie jak podczas polskiego śmigusa-dyngusa.

Święto Holi ze względu na swój radosny charakter zyskało popularność na całym świecie. Obchodzi się je m.in. w Azji czy Europie. I nie ma się co dziwić. Frajdę z obsypywania się kolorowymi proszkami mają zarówno duzi, jak i mali.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 5

5 odpowiedzi na “Holi Święto Kolorów wraca do Warszawy”

  1. Gb pisze:

    Chyba nie wraca bo w lipcu już rząd zapowiedział kolejny lockdown

  2. Anonim pisze:

    Zabawa dla idiotów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły