Historia zapisana na kartach papieru. Nowa publikacja na 500-lecie Grodziska Mazowieckiego.

Grodzisk Maz.

Grodzisk Mazowiecki jako mała ojczyzna w oczach czternastu rozmówców Agnieszki Goleniak to temat najnowszej książki „Znani ludzie Grodziska. Rozmowy”. Publikacja została wydana przy okazji obchodów 500-lecia miasta.

Książka o Grodzisku Mazowieckim jako mieście, ale też gminie, powstała z marzeń autorki – dziennikarki, Agnieszki Goleniak – o utrwaleniu ułamka jej ulotnej pracy radiowej na papierze. Dlaczego wywiady? Bo na nich zna się najlepiej – wszak takie rozmowy prowadzi od niemal 30 lat.

Publikacja to subiektywny rzut oka na Grodzisk Mazowiecki czternastu zaproszonych gości. Wśród rozmówców znaleźli się: ks. Mieczysław Nowak, Adam Szczepanik, Remigiusz Makowski, Andrzej Grabowski, Andrzej Sapija, Grzegorz Benedykciński, Piotr Zegarski, Joanna Krupska, Tomasz Siwiec, Wioletta Milczuk, Dariusz Wnuk, Łukasz Nowacki, Luiza Złotkowska i Kuba Jurzyk.

Unikatową w lokalnej przestrzeni książkę wydał Urząd Miejski w Grodzisku Mazowieckim. Niemal wszystkie zdjęcia rozmówców wykonała Aleksandra Skowron.

Aby bliżej zapoznać się z publikacją, jej tematem i autorką, 27 sierpnia o godz. 18.00 przy Letniej Bibliotece odbędzie się spotkanie autorskie. W razie deszczu wydarzenie przeniesione będzie do Mediateki.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

jacuzzi ogrodowe