Historia wykuta w ogniu

Pruszków

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego zaprasza na spotkanie, w trakcie którego będzie można poznać tajniki starożytnego kowalstwa i samodzielnie wcielić się w kowala.

Już w najbliższą niedzielę 20 czerwca ogród przy Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego zamieni się w pradawną kuźnie. Chętni będą mogli zgłębić tajemnice trudnego, ale i niezwykle ważnego niegdyś fachu – kowalstwa. Ważne, że spotkanie nie będzie jedynie „teorią”.

Chętni pod czujnym okiem kowala będą mogli spróbować własnych sił w tym fachu. W trakcie spotkania będzie można rozgrzać żelazo w palenisku, nauczyć się dmuchania miechem oraz dowiedzieć się jak prawidłowo trzymać kleszczami rozgrzane żelazo. Oczywiście nie zabraknie też możliwości wykuwania przedmiotów – podkowy, nożyka lub grotu strzały.

Start: godz. 11.00
Miejsce: Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego, Pruszków

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.