Historia straży przedstawiona na płocie

Nowa Wieś

OSP Nowa Wieś może pochwalić się bogatą historią. Mieszkańcy mają okazję poznać jej meandry z bliska. Bibliotekarki z Michałowic i filii z Nowej Wsi przygotowały wystawę fotograficzną przedstawiającą historię jednostki, którą umieściły na... płocie przedszkola.

Być może niektórym pomysł wyda się nietypowy, ale głównym celem wystawy jest przedstawienie historii straży pożarnej. Okazuje się, że ta lekcja może być niezwykle cenna dla mieszkańców. – Straż pożarna w Nowej Wsi ma już 90 lat i bardzo ciekawą historię. Wielu mieszkańców nawet o tym nie wiedziała. Strażacy mają dobrze udokumentowane wydarzenia. Obecnie każdy nosi w kieszeni aparat w telefonie, a w latach 20. i 30. znalezienie fotografa nie było łatwą sprawą. To godne podziwu, że tak dokładnie udało się udokumentować tyle lat – wyjaśnia Sylwia Łapińska, kierownik filii biblioteki w Nowej Wsi. 

Mieszkańcy mają okazję poznać wiele faktów oraz zgłębić swoją wiedzę na temat lokalnej historii, którą mają na wyciągnięcie ręki. Z fotografiami mogą zapoznać się podczas spaceru czy też wracając z pracy. – Filia biblioteki dostępna jest dwa razy w tygodniu. Umieszczając wystawę w budynku ograniczylibyśmy do niej dostęp. Zależało nam, żeby była ogólnodostępna. Stąd pomysł wywieszenia materiałów na płocie przedszkola. Wystawę tworzy opis historii straży pożarnej oraz fotografie, które zostały powiększone do formatu A3 – mówi Łapińska.

Mieszkańcy Nowej Wsi mogą podziwiać wystawę do końca maja. Następnie zostanie przeniesiona do siedziby straży pożarnej.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

jacuzzi ogrodowe