Gwiazdy zagrają dla chorego Kacpra

Grodzisk Maz.

Już 18 września na grodziskiej scenie pojawią się gwiazdy disco polo. Z kolei policjanci wezmą udział w piłkarskiej rywalizacji. Środki zebrane podczas wydarzeń zostaną przekazane na leczenie 11-letniego Kacpra.

Chłopiec jest niezwykle pogodny i ciekawy świata, jednak potrzebuje pomocy. Każdego dnia musi zmagać się z silnymi bólami mięśniowymi, długotrwałą gorączką oraz bólami brzucha, stawów i gałek ocznych. Chłopiec cierpi na zespół TRAPS z mutacjami w genie TNFRA1. To niezwykle rzadkie schorzenie, w Polsce zmaga się z nim zaledwie kilkoro dzieci. Kacper potrzebuje leczenia, którego miesięczny koszt wynosi 9 tys. zł.

O 11-latku pamiętają ludzie dobrego serca! Najbliższy weekend w Grodzisku Mazowieckim będzie obfitował w wydarzenia, których celem jest pomoc Kacprowi. Już 18 września o godz. 15.00 na placu przy ul. Sportowej 29 odbędzie się II Charytatywna Grodziska Gala Disco Polo. Na scenie pojawią się gwiazdy polskiej sceny muzycznej m.in. Piękni i Młodzi, D-Bomb, Weekend, Exaited, Dennis, Fanatic, Jagoda i Eratox. – Wszyscy artyści przyjeżdżają charytatywnie, żeby włączyć się w dzieło niesienia pomocy Kacprowi – mówi Mariusz Smysło,  dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Grodzisku Mazowieckim.

Przez dwa dni na hali sportowej przy ul. Westfala 3A będzie trwała piłkarska rywalizacja. W IV Charytatywnym Turnieju Halowej Piłki Nożnej, organizowanym przez grodziską komendę, weźmie udział 20 reprezentacji służb mundurowych oraz ekipy z Łotwy, Litwy, Ukrainy oraz Estonii. Pierwszy gwiazdek zabrzmi w sobotę, 17 września, o godz. 8.00. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci, pokazów pirotechnicznych oraz tresury psów policyjnych. Organizatorzy planują także aukcję wyjątkowych przedmiotów o godz. 14.00. W niedzielę sportowa rywalizacja wystartuje o 8.30 i potrwa do 13.00.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.