Grzegorz Turnau wystąpi w Raszynie

Raszyn

Szykuje się wieczór pełen lirycznych doznań w raszyńskim Centrum Kultury. Już 24 listopada odbędzie się koncert Grzegorza Turnaua pt. „Wieczór sowich piosenek”.

Urodzony w Krakowie artysta to jeden z najpopularniejszych wykonawców poezji śpiewanej. Na tym nie kończy się jego twórczość. Turnau to także kompozytor muzyki filmowej i teatralnej oraz poeta. Jego przygoda z muzyką zaczęła się od nauki gry na fortepianie. Zdecydował się pójść tą drogą i rozwiał swój talent. Już w młodości trafił do Piwnicy pod Baranami. 

Do serc publiczności trafił takimi utworami jak: „Cichosza”, „Między ciszą a ciszą”, „Bracka” czy „To tu, to tam”. Grzegorz Turnau współpracował z czołowymi postaciami polskiej sceny muzycznej: Anną Marią Jopek, Jackiem Wójcickim, Stanisławem Soyką, Magdą Umer, Justyną Steczkowską oraz Zbigniewem Preisnerem.

W swojej twórczości artysta korzysta z dorobku wielu znakomitych poetów. Przywiązany jest do dzieł Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie debiutował utworem „Znów Wędrujemy” do wiersza wspomnianego poety. Turnau czerpie również ze  Zbigniewa Herberta oraz Bolesława Leśmiana.

24 listopada Grzegorz Turnau wystąpi w Centrum Kultury Raszyn. Towarzyszył będzie mu gitarzysta Jacek Królik.

Bilety w cenie 50 zł i 40 zł, seniorzy płacą 20 zł. Wejściówki można nabyć w godz. 17.00-19.00 oraz na godzinę przed koncertem.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.