Grodziska oczyszczalnia ścieków zaprasza na dzień otwarty

Grodzisk Maz.

Już 14 czerwca mieszkańcy powiatu grodziskiego i pruszkowskiego będą mieli wyjątkową okazję zwiedzić oczyszczalnię ścieków w Grodzisku Mazowieckim. To rzadkie wydarzenie organizowane jest w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich i 20-lecia Polski w Unii Europejskiej.

Oczyszczalnie ścieków są niezwykle ważne dla naszego codziennego życia, ale mało kto wie, jak dokładnie działają. Teraz możecie dowiedzieć się więcej o tym, jak funkcjonuje grodziska oczyszczalnia. Jest to jedna z największych inwestycji w historii gminy, zrealizowana przy znacznym wsparciu dotacji unijnych.

Program dnia otwartego
W ramach dnia otwartego będzie można zwiedzić oczyszczalnię ścieków pod okiem przewodnika, który jest pracownikiem Zakładu Wodociągów i Kanalizacji (ZWiK). Przewodnik opowie o wszystkich etapach działania obiektu, od przyjmowania ścieków po proces ich oczyszczania.

Rozpoczęcie zwiedzania: 10:30, 14 czerwca
Czas trwania: Około 1 godziny
Miejsce: Ekologiczna 2, Chrzanów Duży

Jak się zgłosić?
Wydarzenie jest bezpłatne, ale konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału. Można to zrobić, dzwoniąc pod numer telefonu: 605 530 043.

Dlaczego warto?
To niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć miejsce, które na co dzień jest niedostępne dla zwiedzających. Dowiecie się, jak nowoczesne technologie i europejskie fundusze przyczyniły się do rozbudowy i modernizacji oczyszczalni. Pracownicy ZWiK chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania i udzielą wyczerpujących informacji.

 

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Grodziska oczyszczalnia ścieków zaprasza na dzień otwarty”

  1. torbiel pisze:

    Komu obrzydła perfumeria z francuskimi zapachami żony, może przyjść z a d a r m o do oczyszczalni ścieków i nawdychać się dla zdrowia bardziej swojskich zapachów. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły