Grodziska Mediateka rusza od poniedziałku

Grodzisk Maz.

Od 4 maja ponownie działać mogą wybrane instytucje kultury. W tym biblioteki. Grodziska Mediateka zapowiada, że jest gotowa na obsługę czytelników.

Od poniedziałku 4 maja ponownie będzie można korzystać z zasobów grodziskiej Mediateki. Warto jednak zaznaczyć, że w bibliotece będą obowiązywać nowe zasady. — W celu zachowania bezpieczeństwa została wprowadzona „Procedura zachowania bezpieczeństwa i zasad funkcjonowania Biblioteki Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki w trakcie epidemii COVID-19 dla użytkowników Biblioteki” oraz zmieniono godziny otwarcia. Prosimy o zapoznanie się z nimi.
Cieszę się, że znowu spotkamy się w Bibliotece, proszę jednak o bezwzględne zachowanie bezpieczeństwa i przestrzeganie procedur – informuje Dorota Olejnik, dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki.

Jak zatem prezentują się nowe procedury? W bibliotece mogą jednocześnie przebywać cztery osoby. Rodzic/opiekun może wejść do placówki z maksymalnie dwójką dzieci do 13 r. ż. Dzieci w wieku powyżej 13 lat traktowane są jako samodzielne osoby. Czas przebywania w bibliotece skraca się do wypożyczenia zbiorów. Nie ma możliwości korzystania z przestrzeni box dla dzieci, strefa You media, pokój cichej pracy, sala komputerowa, sala konferencyjna, które są nieczynne do odwołania. Od osób korzystających z biblioteki wymaga się noszenia maseczek i rękawiczek ochronnych.

Bibliotekarze preferują rezerwowanie zbiorów przez konto czytelnika lub telefonicznie. Książki można wypożyczać osobiście w bibliotece lub w punkcie Selfcheck. Zwrot książek powinien odbywać się do wrzutni, książkomatu lub w bibliotece na specjalnie wyznaczonym stanowisku. Książki powracające od czytelników trafią na 14 dniową kwarantannę.

Warto podkreślić, że od poniedziałku działać będzie jedynie Mediateka. Pozostałe filie pozostają zamknięte. W poniedziałki, wtorki i środy książki wypożyczymy w godzinach 12.00 – 20.00. Wyznaczono również trzy 15-muntowe przerwy na dezynfekcję o godz. 14.00, 16.00 oraz 18.00.

W czwartki i piątki biblioteka będzie pracować w godzinach 12.00 – 17.00 (przerwa o 14.30), a w soboty od 10.00 do 14.00. Przerwę wyznaczono o godz. 12.00.

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.