Grodzisk podziwia wystawę o Piłsudskim

Grodzisk Maz.

Na pl. Wolności w Grodzisku Mazowieckim można podziwiać wystawę plenerową „Drogi do Niepodległej - Józef Piłsudski”. To doskonała okazja, aby zgłębić najważniejsze wydarzenia z okresu międzywojennego.

Marszałek Piłsudski odgrywa szczególną rolę w naszej historii. To jego postać wiążemy z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Piłsudski miał wizję, którą chciał realizować. Był charyzmatycznym przywódcą pełnym miłości do ojczyzny. Teraz mieszkańcy Grodziska mogą przybliżyć sobie jego postać. Na pl. Wolności, czyli przedwojennym pl. Marszałka Piłsudskiego, czeka na nich wyjątkowa wystawa. – Ekspozycja pokazuje Piłsudskiego jako wizjonera i charyzmatycznego przywódcę, który jako Tymczasowy Naczelnik Państwa wziął na siebie ciężar odpowiedzialności za los odradzającej się ojczyzny. Nieraz stając w obliczu dramatycznych dylematów. Do dziś odwołujemy się do dorobku i autorytetu Piłsudskiego, dlatego warto zapoznać się z drogą, którą podążył ten niezwykły człowiek. Drogą, która wiodła także przez Grodzisk Mazowiecki – podaje Anna Woźniak, kierownik Willi Radogoszcz.

Wystawę można podziwiać do 27 lipca. Jej organizatorem jest Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, a na szczeblu lokalnym koordynacją zajmuje się Willa Radogoszcz.

Willa Radogoszcz stara się przybliżać ważne aspekty historii związane z Grodziskiem. Wystawy wpisują się w stałe działania jednostki. – Do tej pory w przestrzeni miejskiej eksponowaliśmy: „Grodzisk – miasto dwóch narodów. Polacy i Żydzi w przedwojennym Grodzisku”, „Kolej na Grodzisk w 170. rocznicę uruchomienia Drogi Żelaznej Warszawsko-Wiedeńskiej”, „Nagrodą Twoją niech będzie zwycięstwo – opór Grodziszczan wobec okupanta”, „Pod Grodziskim niebem – Grodzisk na dawnej fotografii”, „Przyjechałem do Grodzisk szczęśliwie – o wielokulturowym Grodzisku sprzed II wojny światowej” i „Cichociemni pod Grodziskim niebem” –  przedstawia kierownik Willi Radogoszcz.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

jacuzzi ogrodowe