Grodzisk na trasie Grupy MoCarta

Grodzisk Maz.

Na scenę wychodzi czterech elegancko ubranych mężczyzn. Po chwili publiczność zanosi się od śmiechu. Rzecz jasna, że chodzi o Grupę MoCarta, która 20 marca wystąpi w Grodzisku Mazowieckim.

Muzyka jest ich pasją, której oddani są bez końca. Ale Grupa MoCarta to kwartet smyczkowy mający charakter kabaretu. Za każdym razem widzowie zastanawiają się, czym zaskoczą ich artyści. Dwaj skrzypkowie, altowiolista i wiolonczelista to ciekawe połączenie. Patrząc na elegancko ubranych artystów można mieć wrażenie, że przyszło się na koncert muzyki poważnej, a nie występ kabaretu. Wystarczy chwila, żeby widz zmienił zdanie. 

21 marca 2015 Grupa MoCarta świętowała dwudziestolecie występów na scenie. Filip Jaślar, Michał Sikorski, Paweł Kowaluk i Bolesław Błaszczyk postanowili ruszyć w Polskę z programem „Dzieła wybrane z dwudziestu lat”. To okazja do wspomnień, podsumowań, ale i śmiechu. Muzycy prezentują widzom archiwalne nagrania, opowiadają anegdoty, a także przedstawiają najnowsze utwory. Rozwój technologii pozwala na wirtualny udział w wydarzeniu m.in. Piotra Bałtroczyka, Zbigniewa Wodeckiego czy Artura Andrusa.

Filip Jaślar, Michał Sikorski, Paweł Kowaluk i Bolesław Błaszczyk zdobyli wiele prestiżowych nagród. Grupa MoCarta ma na swoim koncie m.in. Grand Prix na Festiwalu Dobrego Humoru i I miejsce na RYJKU w 2009 roku. Artyści nagrali również kilka płyt. W 2010 roku wydali krążek „The best of MozART Group” przeznaczony na rynki zagraniczne.

20 marca o godz. 19.30 Grupa MoCarta wystąpi w Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim. Bilety w cenie 60 zł.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.