Grodzisk historycznie. VII Rodzinny Piknik Historyczny i Europejskie Dni Dziedzictwa.

Grodzisk Maz.

To już siódma odsłona Rodzinnego Pikniku Historycznego. W podróż w czasie będzie można wybrać się już w najbliższą sobotę, 17 września, w godz. 14.00-21.00 w Parku im. M. Michalak przy ul. Ordona w Grodzisku Mazowieckim. To jednak nie wszystko, co zaplanowano na ten weekend.

Hasłem tegorocznej edycji wydarzenia będzie „Podróż do źródeł – Narodziny miasta”. Odbędzie się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. Wehikuł czasu przeniesie uczestników do czasów Władysława Jagiełły – momentu, w którym wyrosła tuż przy szlaku handlowym wieś targowa nazwana Grodziskiem.

Wszystkich czeka zatem podróż do czasów późnego średniowiecza. Będzie można wejść w tamte czasy i poznać obyczaje, kulturę, sztukę i oręż. Pomocni w tym będą rekonstruktorzy historyczni i rzemieślnicy, znawcy tańca i mody, twórcy i artyści.

Co zaplanowano? Pokazy potyczek rycerskich, turnieje piesze i konne, prezentacje artylerii, a także spektakle i koncerty. Dla smakoszy przygotowane będą specjały kuchni staropolskiej. Dzieci i młodzież będą mogły wziąć udział w grze plenerowej, w której przewidziano nagrody. Dzień zakończy koncert zespołu Żmij i pokaz pirotechniczny w formie teatru ognia.

Na miejsce dowiezie chętnych Miejska Kolejka Turystyczna, która odjeżdżać będzie z przystanku przy ul. Traugutta wahadłowo między godz. 13.00 a 21.00.

A już dzisiaj, w piątek, 16 września o godz. 17.00, w Mediatece będzie można wysłuchać opowieści o działaniach opozycji w Grodzisku w latach 1976-1990. Historie te prezentować będą Wojciech Hardt i Łukasz Nowacki. Tego dnia zaplanowano też promocję spacerownika historycznego. O godz. 18.00 wystąpi zespół Załoga Janka Kosa.

W niedzielę, 18 września o godz. 16.00 Mediateka gościć będzie kolejnych artystów. Tym razem będzie to Kapela Napięcie. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny!

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.