Gospel zabrzmi w Parku Skarbków

Grodzisk Maz.

W Grodzisku Mazowieckim odbędą się jednego dnia dwa wyjątkowe koncerty. W Parku Skarbków wystąpią: Magda Piskorzyk oraz międzynarodowa grupa Peter Mantte’s Gospel Project.

Tego dnia grodziski park przy ul. 3 Maja opanuje gospel. To rodzaj muzyki chrześcijańskiej zapoczątkowanej w XIX w. przez czarnoskórych obywateli Stanów Zjednoczonych. Czym się charakteryzuje? Niesamowitą energią, mocno zaznaczonym wokalem i radosnym przesłaniem.

Magda Piskorzyk wystąpi o godzinie 17.30. Wykona utwory z repertuaru królowej gospel – Mahalii Jackson. „Come on Children, Let’s Sing”, „Lord, Search My Heart”, „Keep Your Hand  on the Plow” to tylko niektóre ze znanych i świetnych piosenek Mahalii. Polska wokalistka zaaranżowała je według własnego uznania, przy czym nawiązała do starej tradycji gatunku gospel. Zatem będzie radośnie, żywiołowo i nie zabraknie refleksji.

Natomiast o godz. 19.00 na scenie zagości afro-amerykańska formacja wokalna, Peter Mantte’s Gospel Project. Założył ją Peter Mante w 2002 r. w Dusseldorfie, to pianista, dyrygent, aranżer i absolwent chrześcijańskiej szkoły Rhema Bibel Training Zentrum w Bonn. – Ma on wybitne umiejętności do jednoczenia ludzi poprzez śpiew, a swoje doświadczenie muzyczne wykorzystuje także w pracy edukacyjnej – napisano na stronie internetowej grodziskiego Centrum Kultury.

Na samym początku kariery zespół występował podczas nabożeństw kościelnych, uroczystości świeckich, a nawet ślubów. W 2003 r. grupa wystąpiła w rumuńskim Teatrze Narodowym w Bukareszcie, a w 2012 r. na organizowanym przez Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Chrześcijańskiej Festiwalu Gospel w Gniewie. – Koncerty grupy cechuje wysoki poziom profesjonalizmu, artyści demonstrują nie tylko doskonale przygotowanie muzyczne, ale także ogromną pasję i niesamowitą energię – czytamy dalej.

Wstęp wolny!

Start: 24 lipca (niedziela), godz. 17.30.
Miejsce: Park Skarbków, ul. 3 Maja, Grodzisk Mazowiecki.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

jacuzzi ogrodowe