Gdzie w regionie przejdą Orszaki Trzech Króli?

Region

6 stycznia to święto Trzech Króli. Tradycyjnie ulicami miast przejdą barwne Orszaki Trzech Króli. Gdzie przejdą w naszym regionie?

Orszaki Trzech Króli to jasełka prezentowane w przestrzeni publicznej – we wsiach, miastach i miasteczkach. Scenariusz co prawda nikogo nie zaskakuje, ale w każdym Orszaku nie braknie lokalnego kolorytu. To wspaniała okazja, by ciekawie, wesoło i kolorowo spędzić czas wśród bliskich.

Jaki jest scenariusz? Mędrcy ze Wschodu wyruszają za gwiazdą, by spotkać w ubogiej szopie w Betlejem małego Jezusa. Trzej Królowie oddają dzieciątku pokłon, wszyscy razem śpiewają kolędy. Uczestnicy orszaku idą za jadącymi konno Trzema Królami ubranymi w barwne stroje. Każdy może przyłączyć się do nich, krocząc w papierowej koronę, która stała się już znakiem rozpoznawczym tego święta.

W Otrębusach Orszak odbywa się już od kilku lat. Tegoroczny rozpocznie się o godz. 13.30 pod kościołem NMP przy ul. Sadowej. Przejdzie ul. Sadową, Polną, Dunina i z powrotem do kościoła. Orszak zakończy wspólne kolędowanie.

Po Mszy o 12.30 weźmiemy udział w Orszaku Trzech Króli – informują księża z parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Komorowie. Barwny korowód przejdzie ulicami Sienkiewicza, Nadarzyńską, Prusa. Marsz zakończy się w przedszkolu Sióstr Misjonarek. Jeśli macie ochotę wziąć udział w komorowskim orszaku, warto zadbać o to, by dzieci ubrały się na czerwono, niebiesko lub zielono.

W tym roku nadarzyński Orszak Trzech Króli rozpocznie się o godz. 11.30 na placu przed cmentarzem przy ul. Sitarskich. Przemarsz odbędzie się ulicami: Sitarskich, Warszawską przez rondo Armii Krajowej na plac Poniatowskiego, gdzie przewidziane jest wspólne kolędowanie.

Barwny orszak przejdzie także ulicami Milanówka. Wydarzenie rozpocznie się od mszy św. o godz. 11.15 w kościele św. Jadwigi Śląskiej w Milanówku Po niej (godz. 11.50) radosny pochód ze śpiewem kolęd wyruszy w kierunku milanowskich Starodębów. Orszak zakończy się przy domu parafialnym tak, by potem móc zjeść jeszcze pyszne ciasto przygotowane w „Kawiarence z Misją”.

W Piastowie orszak rozpocznie się o godz. 10.15 zbiórką przy Willi Millera (ul. Bohaterów Wolności 23). Wyruszy o 10.30 i przejdzie ul. Bohaterów Wolności, Sułkowskiego, Dąbrowskiego, Ogińskiego i dojdzie do kościoła Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie można zobaczyć walkę aniołów z diabłami, króla Heroda i inne postacie biblijne. Po mszy o godz. 11.30 zostanie także rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Orszak Trzech Króli w moim mieście”.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.