Fundacja Wieś Wie Jak zaprasza na Noc Kupały

Brwinów

Noc Kupały to słowiańskie święto związane z letnim przesilenie. Fundacja Wieś Wie Jak z tej okazji przygotowała ciekawą grę terenową oraz widowisko słowno-muzyczne.

Noc Kupały to słowiańskie święto. Szczególnie ważne było dla młodych, którzy jeszcze nie posiadali partnera czy partnerski. Dziewczęta w tym czasie piszczały uwite z kwiatów wianki. Od losu wianka zależeć miał los dziewczyny. Jeśli wianek został wyłowiony przez kawalera można było stwierdzi, że to on w przyszłości stanie się jej mężem.

Kolejną tradycją było poszukiwanie kwiatu paproci. Ten miał zakwitać właśnie tylko na tę jedną noc a swojemu znalazcy miał przynieść szczęście i bogactwo.

Fundacja Wieś Wie Jak z Koszajca postanowiła wykorzystać te pradawne tradycje i zachęcić mieszkańców do integracji. Z tej okazji na 24 czerwca przygotowano szereg ciekawych atrakcji. Jedną z nich jest gra terenowa „W poszukiwaniu Kwiatu Paproci” (godz. 18.30 – 20.00). W trakcie gry zawodnicy będą mieli okazję do poznania szeregu ciekawych informacji o Nocy Kupały”.

Gra terenowa to jednak nie koniec. W trakcie imprezy odbędzie się również widowisko słowno-muzyczne, ulicami przejdzie Korowód Świętojański. Przewidziany jest również występ kapeli. Jak na Noc Kupały przystało nie może zabraknąć ogniska. Wydarzenie zwieńczy natomiast Pokaz Rańca Ognia.

Szczegółowe informacje są dostępne tutaj.

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.