Fontanny czynne, kwiatki w nowej odsłonie

Pruszków

Wiosna jest już w pełnej krasie. Za oknami piękna, słoneczna pogoda więc Pruszków nie zwlekał z uruchomieniem fontann i sadzeniem kwiatów sezonowych. Jak informują urzędnicy, w tym roku będzie więcej donic i pojawią się nowe gatunki roślin.

Wraz z rozpoczęciem okresu wiosennego mieszkańcy Pruszkowa mogą podziwiać widok fontann, m.in. na placu Jana Pawła II, w Parku Kościuszki, przy ul. Kraszewskiego, Sienkiewicza czy na osiedlu Bolesława Prusa. Ponadto na miejskich placach, rabatach i przy rozjazdach drogowych rozpoczyna się wiosenne sadzenie kwiatów.

Zanim fontanny zostały uruchomione konserwator musiał sprawdzić ich stan techniczny, czyli niecki na wodę, połączenia elektryczne, oświetlenie i pompy. – Później konieczny jest tylko ciągły dozór, czyszczenie dysz, płukanie i czyszczenie filtrów – czytamy na oficjalnej stronie Pruszkowa. Niemal wszystkie fontanny zostały uruchomione, wyjątkiem jest ta umiejscowiona w Parku Potulickich. – Rozruch aparatury po sezonie zimowym czasami powoduje problemy techniczne, ale one są na bieżąco usuwane. Przy fontannie w Parku Potulickich wykonywane są drobne naprawy. Myślę, że zdołamy ją uruchomić na końcu tego tygodnia lub początku następnego – wyjaśnia Elżbieta Jakubczak-Garczyńska, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska w Pruszkowie.

Ponadto na terenie miasta zrobi się kolorowo, a to za sprawą kwiatów. Obecnie w Pruszkowie prowadzone są prace związane z ustawieniem donic oraz przygotowanie rabat kwiatów cebulowych. – Kwiaty pojawią się w tych miejscach co zwykle, ale w tym roku będzie ich zdecydowanie więcej. Stare kwiatoniery były już dość wysłużone i zniszczone dlatego zastąpimy ich nowymi. Ponadto stwierdziliśmy, że w tym roku nie będziemy stawiać donic z kwiatami w tych miejscach gdzie mogłyby one kolidować z parkowaniem pojazdów – mówi Jakubczak-Garczyńska.

Tym razem wśród wiosennych nasadzeń znajdziemy takie gatunki kwiatów jak: bratki, tulipany, żonkile, narcyzy, smagliczki i dzwonki karpackie.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.