Festyn wiejski w Otrębusach

Otrębusy

Skoro maj i piękna pogoda, to nie może zabraknąć tradycyjnej już całodniowej zabawy w parku przy Toeplitzówce w Otrębusach. Już w najbliższą sobotę (27 maja) wielki festyn.

Zielony zakątek wokół Pałacyku przy ul. Wiejskiej zacznie tętnić życiem o godz. 12.00. Po przywitaniu mieszkańców na scenie na tyłach zabytkowego budynku pojawi się zespół Mazowsze, który zaprosi do wspólnego śpiewania i tańca. Nie zabraknie oczywiście poloneza, który w ubiegłym roku wokół malowniczego stawu odtańczyło kilkadziesiąt par. Kto przegapił wówczas tę okazję, będzie mógł nadrobić taneczne zaległości.

Od godz. 13.00 scena stanie się królestwem przedszkolaków. Półtorej godziny później spektakl w wykonaniu teatru „TAK”. Następnie pokaz ratownictwa medycznego i sztuk walki. Po nich prelekcja „Złota godzina”.

Popołudniu w parku przy Toeplitzówce zabrzmi muzyka. Przed publicznością pojawi się Milanowska Orkiestra Dęta im. Feliksa Dierżanowskiego, Chór Wydartych Domom Kur, a o godz. 19.45 potańcówka przy akompaniamencie kapeli Gęsty Kożuch Kurzu.

Przez cały dzień będzie można odwiedzać stoiska z rękodziełem atystycznym, przekąsić smakołyki z grilla, spróbowac regionalnych wyrobów. Specjalny tor przeszkód dla śmiałków przygotują strażnicy miejscy z Brwinowa, a strzelnicę – Strzelcy RP. Do tego zabawy dla dzieci, ciekawe wystawy i wiele innych atrakcji.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.