Festiwal filmowy w Podkowie

Podkowa Leśna

W dniach 13-15 maja w Podkowie Leśnej odbędzie się lokalna 13. edycja festiwalu Millennium Docs Against Gravity. Fani sztuki filmowej na pewno nie będą mogli narzekać na nudę.

Festiwal Millennium Docs Against Gravity zyskał renomę nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Warto nadmienić, że odbywa się równolegle w kilku miastach. W 2015 roku festiwal odwiedziło ponad 40 tys. widzów. To wydarzenie, które przyciąga i daje szansę otwarcia się na nowy świat. Na festiwalu Millennium Docs Against Gravity prezentowane są filmy dokumentalne. O prestiżu imprezy najlepiej świadczy nagroda Polskiego Instytutu Sztuki Filmiwej za Najważniejsze wydarzenie filmowe roku 2008.

Hasło festiwalu brzmi „ODERWIJ SIĘ”. Filmy można oglądać w kilku miastach w Polsce, również w Podkowie Leśnej. Festiwal odbędzie się w dniach 13-22 maja, jednak w Podkowie święto filmu dokumentalnego będzie trwało trzy dni. Od 13 do 15 maja. Bilety w cenie 13 zł można rezerwować od środy 4 maja. W jaki sposób? Wystarczy zadzwonić pod numer 22 758 94 41 bądź wysłać wiadomość drogą mailową: kasia.rudowska@ckiopodkowa.pl

W Podkowie będzie może obejrzeć sześć filmów, każdego dnia po dwa. Godziny emisji zaplanowano na 16.30 i 19.00 Należy wcześniej zarezerwować miejsce i udać się do kina Projekt przy ul. Świerkowej 1. W piątek, 13 maja, zostanie zaprezentowany film „Perłowy guzik” w reżyserii Patricio Guzmana. Drugą produkcją będzie obraz autorstwa Witalija Manskiego „Pod opieką wiecznego słońca”.

Z kolei 14 maja na ekranach pojawią się: „Szwedzka teoria miłości” Erika Gandiniego oraz „Dobry Amerykanin” Friedricha Mosera. Na ostatni dzień filmowych emocji organizatorzy przygotowali produkcję irańsko-niemiecko-szwajcarską „Sonita”. Drugim obrazem będzie „Don Juan” w reżyserii Jerzego Śladkowskiego.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.