Festiwal Bohdana Łazuki w Grodzisku

Grodzisk Maz.

Bohdan Łazuka ma na swoim koncie wiele wspaniałych filmowych ról. Na polskiej scenie uchodzi za postać wybitną. Już niebawem, 25-26 czerwca, w Grodzisku Mazowieckim odbędzie się Ogólnopolski Festiwal Kultury i Sztuki im. Bohdana Łazuki.

Zliczyć wszystkie jego filmowe role to prawdziwa sztuka. 77-letni Bohdan Łazuka w większości kojarzony jest z występami w komediach. Na scenie debiutował ponad 50 lat temu w Teatrze Współczesnym w Warszawie. Nieco starsi pamiętają jego popisy kabaretowe. Łazuka rozwijał swój talent w Kabarecie Szpak i Kabarecie Starszych Panów. Występował także w kabaretach Olgi Lipińskiej. 

Bohdan Łazuka grał w kultowych polskich filmach. W latach 70. mogliśmy podziwiać go oglądając komedie Stanisława Barei m.in. „Poszukiwany, poszukiwana”, „Nie ma róży bez ognia” i „Brunet wieczorową porą”. Warto przypomnieć, że w filmie „Nie lubię poniedziałku” zagrał samego siebie. W XXI wieku zaprezentował się w takich produkacjach jak: „Chłopaki nie płaczą”, „Lawstorant” czy „Milion dolarów”. 

Teatr i film to niejedyne pasje artysty. Łazuka ma na swoim koncie wiele piosenek, które wpadają w ucho. „Żona krzyczy: Boguś, wstań! Ależ z ciebie, Boguś, drań, rusz się, Bohdan, w sklepie są cytryny!” –  śpiewa artysta w utworze „Bohdan, trzymaj się”.

Ogólnopolski Festiwal Kultury i Sztuki im. Bohdana Łazuki, który odbędzie się w dniach 25-26 czerwca w Grodzisku i z pewnością jest łakomym kąskiem. Pierwszy dzień upłynie pod znakiem filmów. Gośćmi Łazuki będą m.in. Jerzy Gruza i Michał Milowicz, a na ekranie zgromadzeni zobaczą takie filmy jak „Próba” czy „Chłopaki nie płaczą”. Drugi dzień przebiegnie pod dyktando muzyki. Artysta będzie koncertował z Ewą Kuklińską, Maciejem Maleńczukiem, Danielem Olbrychskim.

Bilety można nabyć w grodziskim Centrum Kultury. Wejściówka na jeden dzień festiwalu to koszt 30 zł. 

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.