Festbook Młodych: Młodzieżowe Targi Książkowo-Papierowe

Targi

Takiego wydarzenia nie tylko w Grodzisku, ale w całej Polsce jeszcze nie było! Grodziska Biblioteka Publiczna zaprasza na pierwszy festiwal książki młodzieżowej – Festbook Młodych. Młodzieżowe Targi Książkowo-Papierowe.

Książki trzeba czytać – to ciągle słyszeliśmy od rodziców I nauczycieli. Kłopot w tym, że nie zawsze kanon lektur szkolnych jest w kręgu naszych zainteresowań I zamiast zachęcić odpycha od czytania. Ale co powiecie na to by obok przymusowych szkolnych lektur pojawiły się tytuły, które bardziej odpowiadają naszym upodobaniom. Jeśli natomiast jesteśmy już „starymi wyjadaczami” czytelnictwa, nasza domowa biblioteka pęka w szwach, a szukamy nowych książkowych doznań to festiwal książki młodzieżowej – Festbook Młodych. Młodzieżowe Targi Książkowo-Papierowe – jest wydarzeniem, które musimy odwiedzić!

Festbook Młodych odbędzie się w dniach 30 listopada – 1 grudnia w grodziskiej Mediatece. Organizatorzy już dziś podkreślają, że Festbook będzie wydarzeniem cyklicznym, podczas którego w grodziskiej Mediatece zbierani będą twórcy kultury młodzieżowej – wydawcy książek i czasopism, blogerzy, bibliotekarze i promotorzy kultury, a także twórcy gier i komiksów, gadżetów, papierowego designu i nowych technologii. Każdy z wystawców otrzyma darmową przestrzeń do sprzedaży i promocji swoich produktów, a dla gości zorganizowane zostaną spotkania z pisarzami i promotorami kultury oraz konferencja.

– 1 grudnia biblioteka organizuje konferencję „Idziemy po kulturę. Jest miejsce w kulturze dla młodych”. Prelegenci będą opowiadać o kulturze młodych, o jej tworzeniu i perspektywach pracy młodych ludzi w kulturze – podkreślają organizatorzy.

Zapisy dla wystawców i prelegentów na konferencję: biuro@festbookmlodych.pl

Zapisy uczestników konferencji i szczegółowy program wydarzenia – 16 listopada 2018 r.

Więcej informacji:
www.festbookmlodych.pl 
Facebook – Idziemy po kulturę

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Najchętniej czytane

W Pruszkowie trwa walka o drugą turę

Pruszków / Wybory 2024
11356

Bąk i Makuch w II turze

Pruszków / Wybory 2024
8926

Nowy skład pruszkowskiej rady miasta

Pruszków / Wybory 2024
8412

Kolejne dane o frekwencji

Region / Wybory 2024
7281

Pierwsze wyniki frekwencji z regionu

Region / Wybory 2024
5746