Efekty teatralnych wysiłków młodzieży

Pruszków

Przed dwa tygodnie młodzież z Pruszkowa w ramach projektu „ŚwiatłoCienioLubni” uczestniczyła w warsztatach teatralnych. Nadszedł czas na poznanie efektów ich pracy. W dniach 24-25 lipca gimnazjaliści i licealiści zaprezentują się na scenie w Spółdzielczym Domu Kultury.

Ogólnopolski program „Lato w teatrze” po raz drugi przyciągnął pruszkowską młodzież. Przez dwa tygodnie musieli dać z siebie wszystko, a zajęcia były niezwykle ciężkie. Warto podkreślić, że każde warsztaty trwały po 6 godzin. 

W Spółdzielczym Domu Kultury przy ul. Hubala 5 gimnazjaliści i licealiści mogli poznać formę teatru cieni i odkryć znaczenie światła oraz cienia w kulturze. Prowadzący zajęcia nie skupili się tylko na jednej metodzie pracy. Młodzież uczestniczyła w warsztatach integracyjnych i teatralnych, a także scenograficznych. Dodatkowo poznawała fotografię otworkową oraz uczestniczyła w wykładzie z historii sztuki.

Z pewnością dla uczestników było to ciekawe i pouczające doświadczenie. Młodzież mogła samodzielnie tworzyć etiudy oraz improwizacje teatralne. Po dwutygodniowym wysiłku nadszedł czas na zaprezentowanie efektów wytężonej pracy. Widzowie będą mogli przekonać się, na czym polegają artystyczne improwizacje ze światłem. 

Spektakle będzie można zobaczyć w dwóch terminach: 24 lipca o godz. 15.00 oraz 25 lipca o godz. 18.00 w Spółdzielczym Domu Kultury przy ul. Hubala 5. Wstęp jest wolny.

Projekt „Lato w teatrze” finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

jacuzzi ogrodowe