Dzień otwarty na cmentarzu żydowskim

Pruszków

2 czerwca pruszkowski cmentarz żydowski zostanie otwarty dla zwiedzających. Muzeum Dulag 121 zaprasza do zwiedzania.

Pruszkowski cmentarz żydowski to jedyne trwałe i widoczne świadectwo obecności społeczności żydowskiej w mieście. To najmłodszy i najmniejszy, a jednocześnie najlepiej zachowany kirkut na Mazowszu.

Na co dzień zamknięty, 2 czerwca zostanie otwarty dla odwiedzających w godz. 15.00-19.00. Przy wejściu od ul. Mordechaja Gutowicza będzie czekał znawca historii żydowskiego Pruszkowa – Marian Skwara. To doskonała okazja, żeby zapoznać się z historią tego miejsca i pruszkowskiej społeczności żydowskiej.

W programie:
15.00-17.00 – nauka odczytywania macew,
17.00-19.00 – spacer po cmentarzu.

Podczas wydarzenia będzie możliwość zakupu mapy „Cmentarz żydowski w Pruszkowie” wydanej przez Muzeum Dulag 121 w 2023 roku.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Dzień otwarty na cmentarzu żydowskim”

 1. Jarząbek pisze:

  terrorystom nie mam zamiaru się kłaniać i odwiedzać szlamu

 2. katol pisze:

  idźcie tam się kłaniać lewacka pruszkowska hołoto

 3. Czeri pisze:

  Co mógłbym napisać ale co o tym sądzę.
  Niestety gatunek ludzki prowadzi do zniszczenia jednak patrząc na ich rozwój którzy pokazują swoją przemoc wojskową czy społeczną a to jest dla Nas złe i świata którzy prowadzą zniszczenia ludzkości bądź też świata dla mnie idźcie w złym kierunku.
  Oczywiście historia i kultura ale także każde istnieje cywilizacji ludzkiej powinno być zachowanie każdy z Nas chciałbym odwiedzać inne kraje poznać ich wiarę, kulturę czy historię ale czy jest bezpiecznie niestety nie.
  Zapytałem się kobiety, że wierzy a ja się zapytałem, że ja wierzę w co innego odpowiedziała co to zabobony.
  Jeśli zaczynać świat na lepsze zaczyna sie od Polski dla innych po kilku doświadczeń z życia powinniśmy się głębiej zastanowić nad swoim losem i innych tak mi też jest ciężko się z tym pogodzić ale czasu nie cofnę po to wszystko co się działo w późniejszych latach to to, że zazdrości i tych podobnych sytuacjach jakie doznajemy bądź doświadczamy takich emocji a nie innych.
  Każdy powinien wiedzieć, że umiejętności nad którymi pracujemy rodzą się z ćwiczeń a talent umiejętnościami.

  • Przypadkowy zaciekawiony pisze:

   Jakbyś znalazł kogoś, kto to przełoży na bardziej zrozumiały język, to może byłoby łatwiej złapać przekaz…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły