Orkiestra OSP Nadarzyn na jednej scenie z Dawidem Podsiadło

Nadarzyn

Dawid Podsiadło i Orkiestra OSP Nadarzyn? To dość niespotykany mariaż, ale trzeba przyznać, że trafiony w punkt.

Orkiestrę OSP Nadarzyn założył w 1998 r. Mirosław Chilmanowicz. Jest także jej dyrygentem. Każdy koncert przyciąga wielu słuchaczy. Nic zatem dziwnego, że orkiestra jest uważana za jedną z najlepszych w Polsce i Europie. Zgromadziła już wiele nagród i wyróżnień zdobytych na festiwalach i konkursach.
Jej muzykę usłyszeli już mieszkańcy Włoch, Niemiec, Grecji, Bułgarii, Czech, Hiszpanii, Malty, a także Ukrainy. Poza Europą, orkiestra wybrzmiała w Chinach, Stanach Zjednoczonych, Tajlandii, Singapurze, Omanie czy Malezji.

Zespół zdobył wiele nagród w kraju i za granicą. Występuje również w wielu programach telewizyjnych. Od lat z Jerzym Owsiakiem otwiera Finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

To tylko wyimek ich ciężkiej pracy, ale i pasji. Ostatnio można było ich spotkać na koncercie Dawida Podsiadło. Artysta powrócił do koncertowania po wielomiesięcznej przerwie.

Podsiadło to muzyczny przedstawiciel młodego pokolenia. Jego muzyka cieszy się popularnością niezmiennie od 2013 r., kiedy to nagrał debiutancki album „Comfort and Happiness”. Jest również laureatem prestiżowych nagród muzycznych, choćby takich jak Fryderyki, czy Paszport Polityki.

W sobotę, 4 czerwca, odbył się jeden z jego pierwszych występów po długiej przerwie. 45-tysięczna publiczność zgromadziła się w Polsat Plus Arenie Gdańsk. Podsiadło zagrał swoje największe przeboje, nie zabrakło też premierowych piosenek. Tam także wystąpiła orkiestra z Nadarzyna.

Jak czytamy na facebooku Orkiestry – Bardzo trudno było nam utrzymać w tajemnicy, że otrzymaliśmy zaproszenie od Dawida Podsiadło na wspólne koncerty stadionowe. 4 czerwca w Polsat Arenie w Gdańsku wystąpiliśmy w najnowszym utworze „Szarość i róż”. Atmosfera nie do opisania. 45 tysięcy osób tańczyło i śpiewało (tak, śpiewało) razem z nami. Dziękujemy za wspaniały czas spędzony w towarzystwie cudownych ludzi – artystów oraz całej ekipy.

Jak oceniacie występ?

Kolejne występy w duecie odbędą się 18 czerwca we Wrocławiu i 25 czerwca w Chorzowie.

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.