Drugi dzień świętowania w Piastowie

Piastów

Za nami już pierwszy dzień Dni Piastowa. Wczoraj do zabawy i tańca zachęcał zespół Boys. Ale impreza trwa nadal. Jakie atrakcje czekają dziś na mieszkańców?

Drugi dzień Dni Piastowa rozpocznie o godz. 10.00 uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny w kościele Matki Boskiej Częstochowskiej. Po mszy uczniowie z Gimnazjum nr 1 zapraszają na koncert „Taki kraj”.

Natomiast już o godz. 11.00 park przy al. Krakowskiej opanują… rycerze. Pojawi się tu typowe rycerskie obozowisko, jarmark i warsztaty rzemieślnicze. Jak na wojowników przystało nie może zabraknąć również rycerskiego turnieju!

Zmagania sportowe będziemy mogli oglądać przy Szkole Podstawowej nr 2. Tu zostanie zorganizowana gra miejska „Vivat Maj, Trzeci Maj” (godz. 11.30). Doping kibiców przyda się zapewne zawodnikom biorącym udział w turnieju koszykówki ulicznej (godz. 11.30). Na stadionie miejskim od godz. 11.00 co 30 min będą rozgrywane kolejne turnieje: gier planszowych, Bocce na piasku i siatkówki plażowej.

Plac OSP zacznie „żyć” nieco wcześniej niż wczoraj. Od godz. 12.00 na stoisku SPZOZ Piastun sprawdzimy ciśnienie, poziom cukru, saturacji, pojemności wydechowej płuc oraz uzyskamy porady zdrowotne. Na godzinę 13.00 zaplanowano spotkanie z Tel-Kab.

Cześć artystyczna imprezy wystartuje o godz. 16.00. Na scenie pojawią się dzieci z piastowskich szkół i przedszkoli oraz MOK. O godz. 19.00 na scenie pojawi się pierwsza tego wieczoru gwiazda – zespół Sound’n’Grace. Godzinę później usłyszymy zespół Poparzeni Kawą Trzy.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.