Don Vasyl wystąpi w Raszynie

Raszyn

Muzyka cygańska zagości w Raszynie. Już 16 czerwca w Centrum Kultury przy al. Krakowskiej 29A wystąpi Don Vasyl z zespołem.

Doskonale zna go cała Polska. Don Vasyl to artysta, który wystąpił na niejednej scenie i wszędzie zdobywał uznanie oraz sympatię. Z muzyką związany jest od dzieciństwa. Na scenie pojawił się w wieku 12 lat. Śpiewa, gra, pisze i zachęca do tańca. Dobra zabawa na koncercie Don Vasyla i jego zespołu jest gwarantowana!

Artysta pochodzi z dynastii Baro Szaro. Urodził się w Łodzi, mieszkał w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie miał styczność ze słynną Papuszą. Potem na jego życiowym szlaku pojawił się Włocławek, a teraz muzyk osiadł w Ciechocinku. Jego życie jest wędrówką. Nie tylko po kolejnych miasta, w których mieszka, ale także po scenach. Don Vasyl posiada ogromne doświadczenie muzyczne.

Śpiewa od 1984 roku. Trzy lata później założył zespół Dom Wasyl i Roma, który następnie zmieniał nazwy. Koncerty to jedna z gałęzi jego działalności. Romski artysta pisze także wiersze. W 1995 roku ukazał się zbiór „Kujawy piórem malowane”, a rok później „Twórcy regionu 2”. Don Vasyl jest animatorem ruchu kulturalnego polskich cyganów. Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Kultury Romów to dzieło artysty, który w 2005 roku otrzymał Złotą Odznakę z okazji 25-lecia NSZZ Solidarność. Don Vasyl ma na swoim koncie odznaczenie Zasłużony dla Kultury Polskiej.

Dokonania Don Vasyla każą twierdzić, że to artysta kompletny, który w muzykę oraz poezję wkłada całe serce. O jego talencie będzie można przekonać się w Raszynie. Don Vasyl wraz z zespołem wystąpi w Centrum Kultury w czwartek, 16 czerwca, o godziny 19.00.

Bilety w cenie 50 zł. Wejściówki można nabyć w Centrum Kultury 15 czerwca w godz. 17.00-19.00 oraz w dniu koncertu na godzinę przez jego rozpoczęciem.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.