Do czego może posłużyć Lego?

Region

Z legendarnych klocków może powstać właściwie wszystko – ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Tym razem ambasadorzy marki poszli o krok, a nawet dwa kroki dalej.

Od 12 do 22 sierpnia możemy zobaczyć wystawę czterech wyjątkowych dzieł sztuki stworzonych z kultowych klocków. „Stańczyk” Jana Matejki, „Żydówka z pomarańczami” Aleksandra Gierymskiego, „Babie lato” Józefa Chełmońskiego i „Nad brzegiem morza” Anny Blińskiej-Bohdanowicz – to dzieła, które można zobaczyć w Galerii przy plaży na Bulwarach Wiślanych w Warszawie.

Wszystkie obrazy są odtworzone w skali 1:1. Do ich „namalowania” zużyto od 14 500 do 85 000 klocków, w sumie 158 000 elementów. Wymagało to zaangażowania 21 osób, które pracowały przez 400 godzin. Wszelkie detale odtworzono wiernie.

Klocki Lego zna każdy. Według ostatnich badań, ich układanie koi nerwy i pomaga rozładować stres. Teraz, po wizycie na wystawie, możecie sami ułożyć dzieło sztuki. W gamie zestawów kultowych klocków znalazły się komplety inspirowane sztuką

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.