Dni Piastowa pełne atrakcji

Piastów

Kalendarz tegorocznych Dni Piastowa prezentuje się niezwykle bogato. Rozpoczną się już 30 kwietnia. Nie zabraknie gwiazd polskiej muzyki oraz dobrej zabawy.

Nie masz pomysłu na majówkę? Może warto skusić się i wybrać na Dni Piastowa, które wystartują 30 kwietnia. Na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 odbędzie się test Coopera. Śmiałkowie będą mieli okazję sprawdzić swoją wytrzymałość. Początek o 9.30. O tej samej godzinie, ale na kortach tenisowych Piastowskiego Towarzystwa Tenisowego odbędzie się dziecięcy turniej. Być może wśród uczestników pojawią się następcy Agnieszki Radwańskiej i Jerzego Janowicza.

Z kolei 1 maja o godzinie 11.00 na piastowskich kortach zostanie rozegrany turnieju tenisa i bocce. Dwie godziny później na terenie przy urzędzie miasta nastąpi otwarcie Grodu Piastowskiego. Atrakcja zostanie zwieńczona ogniskiem, które zaplanowano na 16.00. Gród Piastowski będzie można zwiedzać do 8 maja.

Kolejne dwa dni są wypełnione po brzegi. 2 maja o 9.00 na stadionie miejskim młodzi miłośnicy futbolu wystąpią w turnieju szkół. Każdy będzie mógł zadbać o swoje zdrowie. Jak? Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej PIASTUN oferuje badanie ciśnienia, poziomu cukru, saturacji i pojemności wydechowej płuc oraz porady zdrowotne. O 15.00 kolejne piłkarskie emocje. Tym razem na murawie pojawią się samorządowcy z Pruszkowa i Piastowa. Czy znajdzie się wśród nich gwiazda stadionów? Nie zabranie również gier sportowych i rekreacyjnych. Warto wspomnieć o ognisku poetyckim Poezja Piastowian. Spotkanie zostało zaplanowane na godz. 17.00 na terenie LO im. Adama Mickiewicza.

Wiele atrakcji czeka na gości na placu Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. Warszawskiej 24. Punktualnie o 11.00 wystartuje Rajd Miejski z okazji Dnia Flagi. Strażacy przygotują miasteczko, gdzie będzie można poznać tajniki ich pracy. Dodatkowo odbędzie się rekrutacja do młodzieżowej drużyny pożarniczej. O 17.30 rozpoczną się atrakcje muzyczne. Jako pierwsi zaprezentują się piastowscy DJ-e. O 18.00 na scenie pojawi się Artez. Entuzjaści muzyki disco polo zacierają ręce na występ grupy Akcent. Ta na scenie pojawi się o 19.00. Nie zabraknie takich hitów jak „Przekorny los” czy „Przez Twe oczy zielone”. Godzinę później wystąpi zespół Long&Junior.

Święto Konstytucji 3 maja mieszkańcy Piastowa rozpoczną od mszy w intencji Ojczyzny w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej przy al. Krakowskiej 17. Następnie zaplanowano koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu zespołu Jerycho.

3 maja również nie zabraknie sportowych zmagań. Miasto zaplanowało turniej koszykówki ulicznej, który wystartuje o 11.00 na al. Krakowskiej. Nie zabraknie promocji zdrowia. Zapominalscy będą mogli zbadać ciśnienie czy też sprawdzić poziom cukru. Atrakcje zaplanowano także na placu OSP. O 11.00 strażacy zaprezentują sprawność bojową. Ich gotowość do działania zawsze budzi podziw, ale zobaczyć ich z bliska to coś wyjątkowego. Piastowscy DJ-e zadbają o stronę muzyczną. Ich występy rozpoczną się o 16.00. Następnie zaprezentują się dzieci i młodzież z piastowskich szkół. Nie zabraknie pokazów sztuk walki. O 20.00 na scenie pojawi się gwiazda wieczoru, czyli zespół Enej. Zatem w Piastowie nie zabraknie rockowo-folkowych brzmień. Grupa Enej znana jest z takich hitów jak „Radio Hello”, „Symetryczno Liryczna” czy „Kamień z napisem LOVE”. Dzień zakończy pokaz „Fireshow” o 21.30.

Jednak to nie koniec. Maj w Piastowie jest pełny wydarzeń kulturalnych. Miasto chce w sposób szczególny uczcić 1050. rocznicę chrztu Polski. 7 maja w kościele św. Michała Archanioła o 10.30 odprawiona zostanie msza. Z kolei o 11.45 wystartuje gra miejska „966 Chrzest Polski”. Miasto przygotowało również atrakcje dla spragnionych sportowych zmagań. O 12.00 wystartuje bieg na 1050 metrów.

Zwieńczenie nastąpi 8 maja. W Szkole Podstawowej nr 2 odbędzie się turniej szachowy oraz zawody piłki siatkowej drużyn młodzieżowych i dorosłych.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.