Debata „Adres: Niepodległość – jak tam dojść?”

Uncategorized

W ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, pruszkowskie MSHM zaprasza na ciekawą debatę historyczną.

W dyskusji udział wezmą ciekawi goście. Wśród panelistów znaleźli się prof. Andrzej Chwalba, badacz historii społecznej, kulturowej i politycznej XIX-XXI wieku, relacji polsko-rosyjskich oraz dziejów Krakowa i Uniwersytetu Jagiellońskiego; prof. Mariusz Wołos, historyk i eseista, profesor nauk humanistycznych, pracownik Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie i Instytutu Historii PAN w Warszawie. Trzecim uczestnikiem debaty będzie dr hab. Katarzyna Sierakowska, adiunkt w Instytucie Historii PAN. Specjalizuje się w historii społecznej XIX i XX wieku, zwłaszcza historii I wojny światowej i dwudziestolecia międzywojennego oraz historią kobiet i gender history.

Rozmowę poprowadzi Hanna Maria Giza, dziennikarka radiowa, aktorka, autorka adaptacji i reżyser słuchowisk radiowych.

Debata „Adres: Niepodległość – jak tam dojść?” odbędzie się w najbliższy czwartek, 17 maja, godz. 18.00. Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie. Wstęp wolny. Wydarzenie honorowym patronatem objął prezydent Pruszkowa.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.