Daniel Olbrychski Zasłużony dla Mazowsza

Region

Wybitny aktor i ikona polskiego kina – Daniel Olbrychski został uhonorowany przez Sejmik Województwa Makowieckiego Odznaką Honorową „Zasłużony dla Mazowsza”.

Uroczystość przekazania Danielowi Olbrychskiemu Odznaki Honorowej „Zasłużony dla Mazowsza” odbyła się w Pałacyku Kasyno w Podkowie Leśnej. Aktor odebrał to wyróżnienie z rąk wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Mazowieckiego Marcina Podsędka oraz wiceprzewodniczącej sejmikowej Komisji Kultury i Dziedzictwa Narodowego Doroty Stalińskiej. Spotkanie poprowadził burmistrz Podkowy Leśnej Artur Tusiński, który wygłosił laudację. Gratulacje Danielowi Olbrychskiemu przekazali również przyjaciele – wielbiciele talentu aktora.

Dorota Stalińska przyznała, że choć przyjaźni się od wielu lat z Danielem Olbrychskim, zagrała z nim tylko raz w filmie „Ga, ga. Chwała bohaterom”. – Jestem wzruszona i bardzo się cieszę, że mogę uczestniczyć w uroczystości wręczenia tego odznaczenia, które zawisło na lewej klapie, lewej piersi naszego wspaniałego, wybitnego przedstawiciela kultury. A dlaczego to jest ważne, że na lewej piersi… bo pod lewą piersią bije jego wspaniałe serce. Chcę ci życzyć, żeby Twoje serce biło jeszcze przesz wiele, wiele lat dla Ciebie, dla naszej kultury, dla wszystkich wspaniałych ról, które jeszcze przed Tobą, dla naszego Mazowsza i dla całej Polski – wyznała Dorota Stalińska.

Ikona polskiego filmu i teatru

Daniel Olbrychski jest jednym z najbardziej znaczących twórców kultury w naszym kraju. Wykreował niezapomniane role teatralne i filmowe, osiągając imponujące sukcesy. Wystąpił w 135 filmach fabularnych i serialach, 44 teatrach telewizji, 32 sztukach teatralnych i 74 filmach fabularnych zagranicznych. Jego twórczość można podziwiać w takich produkcjach jak: „Popioły”, „Potop”, „Ziemia obiecana”, „Panny z Wilka”, „Brzezina” czy „Wesele”. Brał udział w wielu międzynarodowych filmach, które zdobyły uznanie na całym świecie.

Wzbogacił światową kinematografię swoją niezwykłą osobowością na ekranie, autentycznością odgrywanych postaci, emanującą głębią emocji, precyzją wykonania i niezwykłą charyzmą. Jego praca stanowi wzór dla przyszłych pokoleń artystów, inspirując ich do osiągania doskonałości i poszukiwania nowych wyzwań w swojej twórczości.

Daniel Olbrychski otrzymał ponad 50 nagród i wyróżnień. Został uhonorowany francuską Legią Honorową, Komandorią Sztuki i Literatury, Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, Wielkim Krzyżem Orderu Zasługi Niemiec czy też Doktoratem Honoris Causa Uniwersytetu Opolskiego.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 26

26 odpowiedzi na “Daniel Olbrychski Zasłużony dla Mazowsza”

 1. Dylu pisze:

  ***** *** to jego motto.. przydupas POstkomuny

 2. Wujek donald pisze:

  To co napić się już nie można?

 3. Mychajło pisze:

  Dawaj. Naliwaj.

 4. Kadetem pisze:

  Szybcy i wściekli! Daniel Olbrychski nie ma szczęścia na drodze. Aktor, który w 2015 r. stracił prawo jazdy na trzy lata za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu, miał wypadek na skuterze. Wszystko wydarzyło się kilkanaście dni temu w Żółwinie. Zderzył się z samochodem marki Opel. Z nieoficjalnych informacji wynika, że Olbrychski jechał skuterem środkiem drogi, bez włączonych świateł. Upadek był na tyle poważny, że aktora przewieziono do szpitala.

 5. Drohiczyński przyjaciel pisze:

  Daniel Olbrychski został zatrzymany za jazdę po alkoholu kilkukrotnie. Odebrano mu prawo jazdy trzy razy za jazdę po drogach Mazowsza w stanie upojenia alkoholowego a potem mimo zakazu, przesuadł się na inną maszynę i spowodował wypadek w Żółwinie. Siał na drogach Podkowy Leśnej, Żółwina i Książenic przerażenie. Od kiedy wozi go sympatyczna małżonka to dzieci już tak nie boją chodzić się po chodnikach. Taki to wkład.

 6. nina pisze:

  dlaczego w artykule nie ma czym informacji czym się tak bardzo zasłużył bo jakoś ja nie mogę sobie przypomnieć
  A aktorów mamy wielu dobrych

 7. Jacek pisze:

  Obrzydliwiec. Okrutnik. Skuterzysta.

 8. Kelnerka pisze:

  A pamiętacie jak w Werandzie Dany rzygał pod stolik. Że niby mu kaczka nie smakowała. To jest aparat.

 9. Barbara pisze:

  I tak nagroda poleci do lombardu. Pod żadnym pozorem nie częstować Daniły alkoholem. Wsiada wtedy na skuter i jedzie na czołówkę. Nawet świateł nie zapala. Dzik jakich mało!

 10. Daniel pisze:

  Jak nie Kmicic! Jam Menel!

 11. Brwinowianin pisze:

  Cytat: –
  „Aktor odebrał to wyróżnienie z rąk wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Mazowieckiego Marcina Podsędka oraz wiceprzewodniczącej sejmikowej Komisji Kultury i Dziedzictwa Narodowego Doroty Stalińskiej”

  Ta podstarzała komunistka i alkoholiczka jest wiceprzewodniczącą sejmikowej Komisji Kultury i Dziedzictwa Narodowego ???!!!!!!!!!!!!! 🙂

  YYY, SERIO ?!

  Czy was głosujących na PO-HOŁ naprawdę nie nachodzi żadna refleksja jak jesteście tępi i że daliście się tak oszukać głosując na dawną postkomunę ?!

 12. Prakonauti pisze:

  Daniel Olbrychski w czerwcu tego został kilkukrotnie przyłapany przez policję, ostatnio, gdy pijany jechał do stajni pojeździć konno. Pomiar alkomatem wykazał 0,9 promila w wydychanym powietrzu. Aktor tłumaczył, że poprzedniego dnia pił wino do kolacji. Jego żona, Krystyna Demska przekonywała w Dzień Dobry TVN , że Daniel w ogóle nie ma problemów z alkoholem, bo nawet koniak Hennessy rozcieńcza sokiem . Narzekała też, że to skandal, by znany artysta nie mógł bez rozgłosu pojeździć po pijaku.

 13. Precz z komuną! pisze:

  Zauważyliście, że tylko żydzi mogą być w… POLSCE „zasłużeni” ?
  A dlaczego teraz ten …Sztuhr siedzi cicho ?
  Zacznijcie myśleć jeśli jesteście Polakami

  • Znajoma pisze:

   Dobrze mówisz. On żonę zdradzał! Maryla lizała mu kiełbasę! W Bugu pływał nago i chlał jak Wołodia Wysocki!

 14. Ula pisze:

  Pijak

  • Sprawiedliwy pisze:

   Niech pierwszy rzuci kamieniem kto po wypiciu 0,7 wódki nie wsiadł za kółko by jechać do dilera po kokainę.

 15. Jsnusz pisze:

  Mieszkańcy Żółwina msją inne zdanie.

 16. Anonim pisze:

  Ależ go ta wóda zniszczyła.

 17. Teodozja pisze:

  Tego pana chyba skazano za jazdę pod wpływem alko.
  Nie mam szacunku do potencjalnych mord**ów drogowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły