Czas na Wianki

Pruszków

Już w najbliższą niedzielę, 19 czerwca, w Pruszkowie odbędą się Wianki. Zapowiada się dzień pełen atrakcji. Co czeka nas w Parku Potulickich?

Z pewnością mieszkańcy Pruszkowa będą mogli ciekawie spędzić czas. Wianki zapowiadają się niezwykle interesująco, a to za sprawą licznych atrakcji. Są te, które towarzyszą imprezie od lat, ale nie brakuje także nowości.

Wianki wystartują w niedzielę o godz. 12.00 w Parku Potulickich. Sekcja „sport i zabawa” jest niezwykle bogata. W parkowej scenerii zainaugurowany zostanie sezon kajakowy. Na najmłodszych czeka olimpiada przedszkolaków oraz liczne konkursy. Fani mocnych wrażeń mogą liczyć na akrobacje rowerowe, ściankę wspinaczką i strzelnicę. Będzie można podziwiać pokazy sportów walki oraz akrobatyki.

Warto posiadać wiedzę z zakresu pierwszej pomocy. Podczas imprezy odbędzie się pokaz ratownictwa medycznego. Jednym z punktów wydarzenia jest spotkanie ze strażnikami miejskimi i strażakami.

Nie może zabraknąć konkursu na najładniejszy wianek oraz poszukiwań kwiatu paproci. O 15.00 rozpocznie się spektakl „Moda i obyczaje w Pruszkowie na przełomie wieków”. Następnie zaplanowano koncert Kasi Lesing i Jamrose. O 17.00 wszyscy ruszą do tanecznej zabawy na dechach. 

Jednak to nie wszystko! Podczas Wianek na placu Jana Pawła II będzie można podziwiać wystawę zabytkowych motocykli. Całe rodziny mogą przyjść i z bliska zobaczyć dorobek polskiej motoryzacji. Klub Nornica z Pruszkowa, który przygotowuje wystawę obchodzi w tym roku 40-lecie istnienia. Kolejnym punktem będzie koncert Oli OST.  O 17.00 parada motocykli przejedzie ulicami miasta.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.