Czas na reaktywację ogrodu

Milanówek

Już w najbliższy weekend mieszkańcy Milanówka będą mieli okazję reaktywować ogródek w Zielonym Dołku. Dodatkowo będzie można uzyskać porady jak pielęgnować rośliny w swoim przydomowym ogrodzie.

W ubiegłym roku zespół Fundacji 4Youth wraz z wolontariuszami z Włoch i Hiszpanii stworzyli Społeczny Ogród Miejski w Parku Zielony Dołek. Pomysł przypadł do gustu mieszkańcom miasta-ogrodu. Zwłaszcza, że ogród był ogólnodostępny i można było spróbować świeżych warzyw i ziół.

W tym roku fundacja do sadzenia roślin chce namówić mieszkańców Milanówka. – Opiekowanie się własnoręcznie zasadzoną rośliną to ogromna frajda dla każdego, a przy tym okazja, aby dowiedzieć się, na czym polega prowadzenie ogrodu w ekologiczny i zrównoważony sposób – podkreślają organizatorzy projektu.

Mieszkańcy dodatkowo będą mogli wziąć udział w  warsztatach. Już w sobotę 27 maja będzie można poznać cele projektu, zintegrować się z innymi uczestnikami i wspólnie zaprojektować ogród opierając się na zasadach permakultury. Tego dnia w trakcie warsztatów uczestnicy dowiedzą się jak przygotować narzędzia do racy w ogrodzi i jak prawidłowo kompostować odpady.

Na niedzielę zaplanowane prace w ogrodzie. Dodatkowo mieszkańcy ustalą zasady opieki nad wspólnym ogrodem. Warto podkreślić, że we wspomnianym ogródku będzie można zasadzić własną roślinę. – Na warsztaty można przynieść swoją własną sadzonkę, ale nie jest to konieczne – zachęcają organizatorzy.

Jeśli chcecie wziąć udział w warsztatach to koniecznie się na nie zapiszcie. To już ostatni dzwonek. Wystarczy do 24 maja wypełnić elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który jest dostępny tutaj. Do zobaczenia na Zielonym Dołku!

Warsztaty odbędą się w SLO nr 5 przy Fiderkiewicza oraz na terenie Parku Zielony Dołek. Zarówno w sobotę jak i w niedzielę warsztaty startują o 14.00

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.