Co robić w weekend? Podpowiadamy

Uncategorized

Jeżeli jeszcze nie wiesz co zrobić z nadchodzącym weekendem, to przedstawiamy kilka propozycji.

Pruszków
18 marca o godz. 15. Muzeum Dulag 121 organizuje spotkanie z Lechosławem Herzem – aktorem, wybitnym krajoznawcą, projektantem niemal 2 tys. km szlaków turystycznych m.in. na Mazowszu i Suwalszczyźnie oraz autorem przewodników turystycznych. W ostatnich latach publikuje on także książki beletrystyczne, utrzymane w formie gawęd krajoznawczych, opowieści o historii, przyrodzie i spuściźnie kulturowej Mazowsza i Tatr. W 2017 roku ukazały się „Świsty i pomruki. Sceny tatrzańskie” oraz „Pod ożywczym drzew cieniem…” – poświęcona najbliższym okolicom Warszawy: Bielanom, wilegiaturom i letniskom w Świdrze, Aninie, Podkowie Leśnej czy Zalesiu Górnym, uzdrowiskach, np. w Konstancinie i o już zapomnianych, jak np. w Nowym Mieście nad Pilicą, rezydencjom szlacheckich w Radziejowicach, Oborach i Młochowie, a także o podwarszawskiej przyrodzie nad Wisłą. Wstęp wolny.

Grodzisk Maz.
Przed nami Grodziski Dzień Młodzieży i będzie to druga edycja imprezy. To właśnie dla młodzieży z Grodziska Mazowieckiego organizatorzy przygotowali masę atrakcji. W programie m.in. gra historyczna z nagrodami, warsztaty sushi, pokaz iluzjonisty Macieja Pędy, czy spotkanie z twórcami kanału Matura To Bzdura, który można oglądać na YouTube.

Wydarzenie odbędzie się w Centrum Kultury przy ul. Spółdzielczej. Start 17 marca już o godz. 12.00 warsztatami animacji poklatkowej, spotkaniem „Jak zostać podóżnikiem”, grami bitewnymi i strategicznymi. Także o tej godzinie rozstawi się mobilne studio Radia Bogoria, a także będzie można porozmawiać o żeglarstwie z członkami klubu „Czysty Wiatr”. Wstęp wolny.

Nadarzyn
18 marca o godz. 16.00 odbędzie się kolejna imprezę z cyklu Kino Nokusiowe. Pokazany zostanie film z serii „Mały pingwin Pik-Pok”, zrealizowany techniką animacji lalkowej, oraz animacja filmowa wykonaną przy pomocy klocków lego.

– Po projekcji sami „zbudujemy” film – oczywiście… z kloców lego. Warsztaty animowania kloców tradycyjnie poprowadzi absolwentka warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, Julia Karasiewicz – przedstawia Nadarzyńskie Centrum Kultury. Wstęp wolny.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

jacuzzi ogrodowe