Co ciekawego w majówkę?

Region

Tegoroczna majówka w naszym regionie zapowiada się niezwykle ciekawie. Nie zabraknie koncertów gwiazd, atrakcji sportowych i teatralnych. W Piastowie pojawi się zespół Akcent, a w Pruszkowie muzycy z Portugalii.

Majówka to czas, w którym mamy okazję odpocząć i spędzić czas z najbliższymi, jednak nie chcemy pozostawać bierni. Szukamy atrakcji. Co będzie działo się w regionie? Sprawdźmy!

Zacznijmy od Pruszkowa, gdzie pierwsze akordy wybrzmią już 30 kwietnia. W Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy o godz. 18.00 odbędzie się koncert muzyków z Portugalii. Maria Jose Souza Guedes to znakomita pianistka, a Luis Meireles gra na flecie. Artyści koncertują na całym świecie. Z kolei 1 maja mieszkańców Pruszkowa czekają kolejne muzyczne wrażenia. W Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego odbędzie się koncert „Barokowe pejzaże i pasaże”. Wystąpią: Jakub Jakowicz, Władysław Kłosiewicz, Kwarter Prima Vista. Muzycy zaprezentują m.in. utwory J.S. Bacha czy Antonio Vivaldiego. 3 maja emocje sportowe. Na stadionie Znicza przy ul. Bohaterów Warszawy odbędzie się turniej piłki nożnej z okazji 100-lecia Pruszkowa. W zmaganiach wezmą udział: Żyrardów, Piaseczno, Otwock i Pruszków. Początek o 10.00. Z kolei o 20.00 w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego odbędzie się koncert podkreślający piękno polskiej muzyki. Fortepian będzie domeną Piotra Palecznego, który wystąpi wraz z Kwartetem Prima Vista.

Majówka to czas Dni Piastowa. Co będzie się działo? Już 30 kwietnia o 9.30 test Coopera na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Brandta 22. Z kolei 1 maja od 11.00 kolejne sportowe emocje. Na kortach tenisowych przy ul. 11 Listopada odbędą się V Mistrzostwa Piastowa w Bocce. Z kolei o 13.00 przy urzędzie miasta otwarcie Grodu Piastowskiego. 2 maja mieszkańcy Piastowa rozpoczną zabawę już o 9.00 i będą mogli świętować do samego wieczora. W programie mecze piłki nożnej samorządów Piastowa i Pruszkowa, możliwość uzyskania porad zdrowotnych, liczne gry i zabawy. Na terenie LO im. Mickiewicza odbędzie się ognisko poetyckie Poezja Piastowian. Nie zabraknie atrakcji muzycznych. O 18.00 na scenie na placu OSP pojawi się Artez. Wszyscy z niecierpliwością czekają na zespół Akcent, wystąpi również grupa Long&Junior. Z kolei 3 maja o 10.00 w kościele Matki Bożej Częstochowskiej odbędzie się msza św, a następnie koncert pieści patriotycznych. Wieczorem na placu OSP koncert zespołu Enej. 

Grodzisk Mazowiecki stanie się wyjątkowym miejscem dla miłośników teatru. 30 kwietnia w Parku Skarbków o 12.00 rozpocznie się VIII Grodziski Festiwal Teatralny. Nie zabraknie ciekawych widowisk. Teatr Zaczarowanej Dorożki pokaże przedstawienie „Kleksografia”, Teatr Hybrydy przygotował „Sercową Ruletkę”. W Grodzisku nie zabraknie również sportu. 1 maja w hali przy ul. Westfala 3A odbędą się zmagania w trzech dyscyplinach: tenisie stołowym, wrotkarstwie i piłce nożnej. W święto Konstytucji 3 Maja od 12 w Parku Skarbków mieszkańcy Grodziska będą mogli podziwiać występy artystyczne zespołów i grup działających przy Centrum Kultury. O 17.00 msza św. w kościele św. Anny, a następnie uroczystości pod Pomnikiem Wolności. W sali widowiskowej Centrum Kultury zaplanowano koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej. Początek o 19.00. Z kolei o 18.30 na stadionie Pogoni ruszy festyn sportowo-rekreacyjny.

Brwinów będzie świętował setne urodziny Wacława Kowalskiego. 2 maja od 14.00 będzie można zwiedzać wnętrza pałacu w Parku Miejskim. Na 18.00 zaplanowano inaugurację roku Wacława Kowalskiego. Po niej koncert muzyki filmowej oraz kino plenerowe. 3 maja w kościele św. Floriana przy ul. Biskupickiej 2 o 10.30 msza św. w intencji ojczyzny. Następnie złożenie kwiatów i koncert „Witaj maj” pod pomnikiem Niepodległości. O 15.00 z rynku wyruszy „Rodzinna wycieczka”. Dystans do pokonania to 20 km.

Moc atrakcji czeka 30 kwietnia na dzieci w Milanówku. Od 14.00 na placu zabaw przy ul. Fiderkiewicza zaplanowano warsztaty plastyczne, zabawy animacyjne oraz zajęcia z podstaw łucznictwa. Z kolei 1 maja gratka dla miłośników szachów. O 11.00 w hali sportowej przy Zespole Szkół Gminnych nr 1 odbędą się XVII Mistrzostwa Milanówka Juniorów w Szachach Szybkich oraz XIII Mazowieckie Mistrzostwa w Szachach Szybkich. Obchody 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja Milanówek rozpocznie o 12.30 mszą św. w kościele św. Jadwigi Śląskiej przy ul. Kościuszki 41. Zaplanowano również część artystyczną. Od 14.00 do 18.00 na terenie zielonym za Pomnikiem Bohaterów, gdzie wcześniej zostaną złożone kwiaty będzie można podziwiać występy Milanowskiej Orkiestry Dętej im. Feliksa Dzierżanowskiego oraz zespołu The Warsaw Dixielanders. Miasto zaprasza do wspólnego grillowania.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.