Ciekawe wydarzenia w regionie

Region

Weekend w naszych regionie zawsze obfity jest w wydarzenia kulturalne. Nie masz planów na sobotę i niedzielę? A może szukasz ciekawego wydarzenia kulturalnego w nadchodzącym tygodniu? Sprawdź nasz informator, może znajdziesz coś dla siebie!

BRWINÓW
„Cztery pory roku”
Towarzystwo Przyjaciół Brwinowa zaprasza do Dworku Zagroda na wystawę prac Władysława Grudziskiego zatytułowaną „Cztery pory roku”. Prace artysty pochodzą ze zbiorów TPB.
Start; 12 listopada, godz. 16.00
Miejsce: Dworek Zagroda

Spotkanie z Haliną Podgórską
Służba w Armii Krajowej i codzienne życie w podwarszawskim Brwinowie w czasie II wojny światowej to część życiorysu Haliny Podgórskiej. Mieszkanka Brwinowa jest bohaterką książki Piotra Dzięciołowskiego pt. „Jur”. W najbliższą niedzielę będzie można wziąć udział w spotkaniu z bohaterką i autorem.
Start: 13 listopada, godz. 12.00
Miejsce: Dworek Zagroda

GRODZISK MAZ.
Teatrzyk dla dzieci
Grodziskie Centrum Kultury zaprasza na przedstawienie „Ali Baba i czterech rozbójników” w wykonaniu Teatru Małe Mi. Jak dostać się do niezwykłej krainy Baśni Tysiąca i Jednej Nocy? 
Tylko śniąc lub… oglądając nasz spektakl. Bilety 10 zł. 
Start: 13 listopada, godz. 12.30
Miejsce: Centrum Kultury

MILANÓWEK 
Cztery strony świata
Projekt „Cztery strony świata w Milanówku” to nauka sztuki opowiadania historii i edukacja ekologiczna dla rodzin (dzieci od 5 lat). Spotkanie będzie miało formę muzycznej opowieści z tradycji ludu Bishnoi z Indii „Drzewo Amrity”, połączonej z prezentacją sztuki hinduskiej. Mali uczestnicy poznają również gatunki drzew rosnące w Milanówku i dowiedzą się dlaczego są one ważne dla przyrody. 
Start: 13 listopada, godz. 12.30
Miejsce: L’amour Maison 

NADARZYN
Teatrzyk w walizce
Nadarzyński Ośrodek Kultury zaprasza wszystkie dzieci na kolejne spotkanie z cyklu „Teatrzyk w walizce”. Tym razem  aktorzy z Teatru Wariacja zaprezentują sztukę „Trzej Muszkieterowie i D’Artagnan – Tajemnice Królewskiego Klejnotu”. Historia czterech przyjaciół (muszkieterowie zostaną wybrani z widowni), pomagających królowej Francji rozwikłać intrygę dworską. Bilety 5 zł.
Start: 13 listopada, godz. 16.00
Miejsce: Nadarzyński Ośrodek Kultury 

PIASTÓW
Dzieła na sztuki
Miejski Ośrodek Kultury w Piastowie zaprasza na wernisaż wystawy prac Katarzyny Borkowskiej. Wystawa nosi tytuł Dzieła na Sztuki.
Start: 18 listopada, godz. 18.00
Miejsce: Miejski Ośrodek Kultury 

PRUSZKÓW
Glina – rodzinne warsztaty
Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie zaprasza na otwarte warsztaty rodzinne. Spotkanie poświęcone glinie oraz wyrobom ceramicznym, towarzyszącym człowiekowi od starożytności, jest jednym z wydarzeń finalizujących Pruszkowski Festiwal Archeologiczny – ARTEfakty. 
Start: 12 listopada, godz. 11.00
Miejsce: Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego

Karty Historii
Muzeum Dulag 121 zaprasza na spotkanie z cyklu „Karty Historii” poświęcone tematowi I wojny Światowej. Gościem Muzeum Dulag 121 będzie Zbigniew Markert – kolekcjoner i znawca historii XX wieku, który podczas spotkania opowie o Wielkiej Wojnie prezentując jednocześnie unikatową kolekcję pocztówek z tego okresu. 
Start: 13 listopada, godz. 15.00
Miejsce: Muzeum Dulag 121

Jubileuszowy koncert
Przed nami kolejne wydarzenie organizowane w ramach obchodów 100. rocznicy nadania praw miejskich miastu Pruszków. W kościele św. Kazimierza wystąpi Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus pod dyrekcją Agnieszki Duczmal.
Start: 13 listopada, godz. 19.30
Miejsce: Kościół św. Kazimierza

RASZYN
Wieczór z historią
Centrum Kultury Raszyn zaprasza na prelekcję Dariusza Srzednickiego „Józef Piłsudski – koniec walki o jutro”. Treścią wykładu będzie przedstawienie sylwetki Józefa Piłsudskiego oraz jego aktywności w obszarze prowadzonej działalności niepodległościowej i państwotwórczej. 
Start: 15 listopada, godz. 18.30
Miejsce: Centrum Kultury Raszyn

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.