Chór Filharmonii Narodowej wraca ze świątecznymi koncertami

Koncert

W uroczysty świąteczny klimat mieszkańców powiatu pruszkowskiego wprowadzą artyści z Chóru Filharmonii Narodowej, którzy wystąpią w Nadarzynie i Pruszkowie.

Publiczność z Pruszkowa i okolic miała już okazję poznać próbkę niezwykłych umiejętności Chóru pod batutą Bartosza Michałowskiego. W poprzednim sezonie świątecznym wspaniałych koncertów można było wysłuchać m.in. w Komorowie. Teraz taka możliwość ponownie zawita do Pruszkowa i po raz pierwszy do Nadarzyna.

Artyści Chóru Filharmonii Narodowej wykonają najpiękniejsze polskie kolędy, w tym: „Balladę o Narodzeniu i stajence Betlejemskiej”, „Gdy śliczna Panna”, „W żłobie leży”, „A gaelic blessing” i wiele innych. Będzie to prawdziwa muzyczna uczta w uroczystej świątecznej oprawie. Koncerty odbędą się 22 grudnia. W Nadarzynie wydarzenie rozpocznie się o godz. 13.00 w kościele pw. św. Klemensa Papieża i Męczennika, natomiast w Pruszkowie o godz. 19.00  w kościele pw. św Kazimierza. Wstęp wolny.

Chór rozpoczął swoją działalność w połowie lat 50. ubiegłego wieku. Od początku istnienia cieszy się dużą renomą w kraju i zagranicą. Zespół koncertował w Austrii, Belgii, Danii, Finlandii, Grecji, Hiszpanii, Islandii, Izraelu, Niemczech, Rosji, Szwajcarii, Turcji, na Litwie, Łotwie, we Francji i Włoszech, w maju 2015 roku wraz z Orkiestrą Filharmonii Narodowej brał udział w tournée koncertowym w Wielkiej Brytanii. Zespołem dyrygowali mistrzowie batuty i kompozytorzy m.in. Krzysztof Penderecki, Jacek Kasprzyk, Wolfgang Renner czy Kurt Masur.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.