Chopin na… traktorze

Grodzisk Maz.

Niecodzienne widowisko szykuje się w Grodzisku Mazowieckim, a dokładniej w Książenicach. W trakcie uroczystości nadania Szkole Podstawowej w Książenicach imienia Fryderyka Chopina odbędzie się koncert na... traktorze.

Dokładnie 3 września odbędą się uroczystości związane z nadaniem imienia Szkole Podstawowej w Książenicach. Jak to zwykle bywa na tego typu imprezie nie może zabraknąć uroczystego poświęcenia sztandaru szkolnego (godz. 15.30) oraz części oficjalnej w budynku szkoły (godz. 17.00). Patronem szkoły w Książenicach będzie Fryderyk Chopin, dlatego w trakcie uroczystości nie może zabraknąć koncertu przepełnionego utworami artysty. I faktycznie punktem kulminacyjnym jest koncert, ale dość nietypowy…

Poniżej prezentujemy jego próbkę:

„Chopin na traktorze” to tytuł koncertu, który rozpocznie się o godz. 20.00. Co ciekawe fortepian nie zostanie ustawiony w szkolnej auli, a na… traktorze. Skąd pomysł na koncert muzyki klasycznej właśnie w takim wydaniu? – Recital Chopinowski w szczerym polu – to forma edukacji muzycznej i odpopularniania wszechobecnego disco polo, którego estetyka rządzi dziś nie tylko w muzyce – napisał na swoim profilu na Facebooku Paweł Twardoch, dyrektor Grodziskiego Centrum Kultury. – Zapraszamy wszystkich, bez względu na upodobania muzyczne! Ponieważ „okoliczności przyrody” jak na naszym filmiku, czyli piknikowe, prosimy zabrać ze sobą kocyki, małe składane krzesełka – takie jak na ryby i karimaty – dodaje.

Warto dodać, że na tej nietypowej „scenie” zobaczymy Luizę Łozowską oraz Marka Bracha – finalistę Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego z 2010 r.

Start: 3 września, godz. 14:30 (koncert godz. 20.00),
Miejsce:  Pola w okolicy ul. Marylskiego

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.