Brwinów zaprasza na Orszak Trzech Króli

Brwinów

Brwinów to kolejna gmina w regionie, w której zorganizowany zostanie Orszak Trzech Króli. Start przemarszu zaplanowano na 6 stycznia na godz. 13.30.

Inicjatywa pod hasłem „Orszak Trzech Króli” polegająca na organizowaniu ulicznych przemarszów wraz z jasełkami i śpiewaniem kolęd zyskuje na popularności. Już od kilku lat uczestniczy w niej parafia w Otrębusach. Również w tym roku na trasie – z placu przed kościołem przez ulice Sadową, Polną, Dunina i z powrotem do kościoła – przejdą całe rodziny podążające wraz z Trzema Królami, by pokłonić się Świętej Rodzinie i wspólnie kolędować. Początek zaplanowano ok. godz. 13.30 (po zakończeniu mszy świętej dla dzieci odprawianej o godz. 12.30).

Scenariusz przejścia orszaku jest wszędzie podobny – mędrcy ze Wschodu wyruszają za gwiazdą, by spotkać w ubogiej szopie w Betlejem małego Jezusa. Trzej Królowie oddają dzieciątku pokłon, wszyscy razem śpiewają kolędy. Uczestnicy orszaku idą za jadącymi konno Trzema Królami ubranymi w barwne stroje. Każdy może przyłączyć się do nich, krocząc w papierowej koronę, która stała się już znakiem rozpoznawczym tego święta.

Start: 6 stycznia, godz. 13.30
Miejsce: Brwinów, Parafia NMP w Otrębusach
Wstęp wolny

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.