Brwinów świętuje – od jutra Dni Brwinowa

Brwinów

W najbliższy weekend szykuje się moc atrakcji z okazji Dni Brwinowa. Trzydniowe święto rozpocznie się już w piątek, 9 września.

Będzie się działo! W piątek o godz. 19.00 rozpoczęcie świętowania z przytupem podczas koncertu zespołu jazzowego Nat Osborn Band.

W sobotę kolejny dzień atrakcji. Co nas czeka? Parada motocyklowo-samochodowa, Narodowe Czytanie – Mickiewiczowskie „Ballady i romanse” w wykonaniu m. in. zastępcy burmistrza – Jerzego Wysockiego oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury – Anny Sobczak. Ponadto zawody siłaczek organizowane przez brwinowskiego strongmana Wojciecha Niteckiego. Mazowiecka Drużyna Wojów Weles zaprezentuje tajniki pracy krajkarza i snycerza oraz pokazy uzbrojenia i walk. Wieczór szykuje się koncertowo – wystąpią zespoły Gorgonzolla i Łydka Grubasa. Spokojniej będzie w dworku Zagroda, gdzie odbędzie się potańcówka.

Niedziela, 11 września, to m. in. obchody 83. rocznicy bitwy pod Brwinowem. Po mszy św. w kościele św. Floriana odbędzie się krótka inscenizacja przekazania ciężkiego karabinu maszynowego ufundowanego przez mieszkańców Brwinowa w 1939 roku. Później uroczystości przeniosą się pod pomnik 36. pp Legii Akademickiej oraz cmentarz.

Po południu być może spotkacie nowego czworonożnego członka Waszej rodziny. Podczas wydarzenia „Gwiazdy zwierzętom” czworonogom towarzyszyć będą m.in. aktorka Anna Powierza, tancerka Anna Głogowska, aktorka Magdalena Schejbal, Miss Polonia 2021 Natalia Gryglewska oraz prezenter Jarosław Kret. Cennych rad udzielą także chętnie weterynarz, behawiorysta, żywieniowiec i treser.

Dni Brwinowa zakończy koncert Kwartetu Prima Vista stworzony przez muzyków Polskiej Orkiestry Kameralnej. Wybrzmią tam utwory Mozarta, Schuberta czy Haydna.

Szczegółowy plan wydarzenia znajduje się na plakacie poniżej

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 5

5 odpowiedzi na “Brwinów świętuje – od jutra Dni Brwinowa”

 1. Lula pisze:

  ” Niedziela, 11 września, to m. in. obchody 83. rocznicy bitwy pod Brwinowem ” Coś nie halo z datami! 11.09. to w tym roku wtorek, nie niedziela. ?

  • Anna Zwolińska pisze:

   hmm radzimy raz jeszcze zerknąć do kalendarza 🙂 we wrześniu 11 wypadał w niedzielę. Teraz mamy już październik i faktycznie to wtorek 🙂

 2. Po taniości pisze:

  Jeszcze gorsze gówno niż to co ostatnio

 3. Brwi pisze:

  Ale lipa. Uczcie się od Pruszkowa.

 4. Co to jest? pisze:

  Bryndza w tym roku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

Grill gazowy