Bogaty kalendarz imprez

Region

Pokazy filmowe, ciekawe koncerty, teatrzyki dla dzieci i impreza w szczytnym celu – imprezowy rozkład jazdy w naszym regionie jest niezwykle bogaty

GRODZISK MAZOWIECKI

Dla Amelki

Hala sportowa przy ul. Westfala 3 zamieni się w imprezową arenę. Atrakcji nie zabraknie. Będą pokazy tańca, maraton zumby, pokaz akrobatyczny i wiele wiele innych. A to wszystko w ramach imprezy charytatywnej dla Amelki.

Start: 21 stycznia, godz. 18.30

Miejsce: Hala sportowa, Westfala 3

 

MICHAŁOWICE

Julietta

Kinowy pokaz w Michałowicach. Tym razem zaprezentowany zostanie film określany jako triumfalny powrót Pedro Almodovara, czyli „Julietta”.

Start: 22 stycznia, godz. 19.30

Miejsce: Biblioteka, Raszyńska 34

 

NADARZYN

Waglewski Fish Emade

Nadarzyński Ośrodek Kultury zaprasza na niecodzienny koncert. Już 21 stycznia w Nadarzynie wystąpi Waglewski Fisz Emade. Waglewscy stworzyli charakterystyczny materiał, który pojawił się na płycie „Matka, Syn, Bóg”. Teksty utworów mówią o sprawach ważnych, takich, które dotyczą każdego z nas. Odpowiednio dobrane słowa i muzyka zaowocowały świetnym materiałem.

Start: 21 stycznia, godz. 18.00

Miejsce: NOK

Bilety” 50 zł

 

Pimpuś Sadełko

Teatr Itakzagramy przygotował dla najmłodszych musical lalkowy oparty na „Szkolnych przygodach Pimpusia Sadełko” Marii Konopnickiej. Jak te przygody prezentują się w muzycznej oprawie? Sprawdźcie sami!

Start: 22 stycznia, godz. 16.00

Miejsce: NOK

 

PIASTÓW

Polskie Betlejem

Zespół teatralny katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Archidiecezji Warszawskiej zawita do Piastowa z przedstawieniem „Polskie Betlejem – przesłanie miłosierdzia”.

Start: 22 stycznia, godz. 13.00

Miejsce: MOK

 

PODKOWA LEŚNA

Podkowianin aktorem

„Podkowianin aktorem” to spektakl Nieformalnej Grupy Teatralnej MIĘDZY SŁOWAMI, którego premiera odbyła się w grudniu 2016. Jest to podkowiańska adaptacja wybranych miniatur teatralnych z cyklu „Parady” Jana Potockiego.

Start: 21 stycznia, godz. 18.00 oraz 22 stycznia godz. 16.00

Miejsce: CKiO

 

Rzeki Portugalii

Muzeum Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów zaprasza na wieczór z Januszem Drzewuckim. Poeta i krytyk literaci opowie o swojej książce „Rzeki Portugalii” i nie tylko.

Start: 22 stycznia, godz. 17.00

Miejsce: Muzeum Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów

 

PRUSZKÓW

Pamięć Kresów

Muzeum Dulag 121 zaprasza na kolejną odsłonę cyklu „Pamięć Kresów”. Małgorzata Włodek z Pruszkowskiego Stowarzyszenia Patriotycznego wygłosi prelekcję zatytułowaną „Kresy pod zaborami – działania Polaków na rzecz podtrzymania tożsamości narodowej”.

Start: 21 stycznia, godz. 15.00

Miejsce: Muzeum Dulag 121

 

Aleksandria najwspanialsza

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego zaprasza na kolejną prelekcję z cyklu „Oblicza Starożytności”. Mateusz Łobacz opowie o największym mieście hellenistycznego świata i początkach nauki w prelekcji „Aleksandria najwspanialsza, najświetniejsza”.

Start: 21 stycznia, godz. 16.00

 

Syn Szawła

W ramach Pruszkowskiego Kina Filmowego zostanie wyświetlony film „Syn Szawła”. To węgierski dramat wojenny w reżyserii László Nemesa. Obraz przedstawia 48 godzin z życia Szawła Auslandera, węgierskiego Żyda. Mężczyzna pracuje w nazistowskim obozie koncentracyjnym. Co się stanie gdy wśród zamordowanych znajdzie swojego syna?

Start: 21 stycznia, godz. 18.00

Miejsce: MOK Kamyk

 

Salonik z Kulturą

Tym razem Salonik będzie prapremierą autorskiej płyty Antoniego Murackiego „Pod Czerwonym Księżycem”. Podczas koncertu Muracki wykona swoje najlepsze pieśni z trzech płyt autorskich. Gatunkowy ciężar tekstów, dotyczących kondycji współczesnego człowieka, dystans i ironia autora to elementy składające się na ten satyryczno-liryczną wypowiedź.

Start: 22 stycznia, godz. 18.00

Miejsce: Spółdzielczy Domu Kultury

 

RASZYN

Reksio i przyjaciele

Centrum Kultury Raszyn zaprasza najmłodszych na filmowy poranek. Tym razem dzieci poznają przygody znanego i lubianego pieska i jego kompanów. Na ekranie wyświetlony zostanie film „Reksio i przyjaciele”.

Start: 22 stycznia, godz. 13.00

Miejsce: CKR

 

„Kamerdyner”

Przed nami kolejny seans w ramach Qulturalnego Kina CKR. Tym razem zobaczymy film „Kamerdyner” z Forestem Whitakerem w roli głównej. Film przedstawia opartą na prawdziwych wydarzeniach historię Cecila Gainesa, który w latach 1957-1986 był kamerdynerem siedmiu kolejnych prezydentów Ameryki.

Start: 25 stycznia, godz. 18.30

Miejsce: CKR

 

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.