Bogate Dni Raszyna

Raszyn

Pięć dni pełnych atrakcji – tak prezentuje się program Dni Raszyna. Pierwsza odsłona już 19 kwietnia. Na zakończenie obchodów organizatorzy przygotowali prawdziwą wisienkę na torcie, czyli recital Jacka Borkowskiego.

Jak szaleć, to szaleć! – nadchodzi pięć wyjątkowych dni w Raszynie. Mieszkańcy będą mogli brać udział w wielu wydarzeniach. A każdy coś dla siebie znajdzie, to nie ulega wątpliwości. Coś dla ducha, coś dla ciała – ta zasada przyświecała organizatorom.

Pierwszy akcent już 19 kwietnia, kiedy to o 8.30 odbędą się uroczystości święta szkoły podstawowej im. Cypriana Godebskiego w Raszynie. O 17.00 zaplanowano złożenie kwiatów w miejscach upamiętniających Bitwę pod Raszynem. Czwartek, 20 kwietnia, to dzień z historią. O 10.00 konkurs „Wokół Bitwy pod Raszynem 1809”, z kolei o 18.00 wszyscy będą mogli poznać przebieg wspomnianej potyczki. Oba punkty odbędą się w Centrum Kultury.

Trzeci dzień, 21 kwietnia, to połączenie sportu i kultury. O 9.00 turniej szkół podstawowych w piłkę nożną w placówce przy ul. Szkolnej 2. Z kolei o 13.00 zaplanowano igrzyska lekkoatletyczne. Wystawa „Miau? Miau!” Joanny Kobryń w bibliotece publicznej przy ul. Poniatowskiego o 18.00. Sobota zacznie się od XXXII rajdu „Szlakiem Naszej Historii” im. pr. hm. Jana Cierlińskiego. Początek o 9.00, zaś trzy godziny później odbędzie się Piknik Rodzinny z Historią w Falentach. Również w południe wystartuje turniej tańca towarzyskiego „Brawo” 2017. 

Dni Raszyna zakończą się w niedzielę. Wszystkie wydarzenia zaplanowano w Centrum Kultury. O 13.00 poranek filmowy dla dzieci, o 17.30 wernisaż wystawy „Ziemia Raszyńska w obiektywie”. Całość zamknie recital Jacka Borkowskiego „Żyłem jak chciałem”. Bilety w cenie 20-40 zł.

Szczegółowy program Dni Raszyna można znaleźć tu.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.